Vikerraadio e-etteütlus toimub 15. märtsil

12. märts 2021 ERR - Kommenteeri artiklit
Foto: Grete Teearu

Vikerraadio tähistab emakeelepäeva e-etteütlusega, mis sel aastal toimub 15. märtsil algusega kell 10.25. E-etteütluse tekst loetakse raadioeetris ette ning see tuleb sisestada Vikerraadio kodulehel olevasse aknasse.

Aken avaneb esmaspäeva hommikul kell 10. Etteütlust saab kirjutada kella 11-ni, teksti loetakse raadios ette mitu korda.

Etteütlust on oodatud tegema kõik emakeelehuvilised, parimad kuulutatakse välja kuues kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed, vaegkuuljad ning välismaal elavad-õppivad eestlased. Eriauhind antakse parimale nutiseadmega kirjutajale ning auhindu loositakse välja kõikide osalejate vahel.

Sissejuhatuseks e-etteütlusele saab läbi nädala oma õigekirjaoskusi testida ERR-i Menu portaalis harjutusülesandes, mille on koostanud Eesti Keele Instituut keelenõu telefonile laekunud küsimuste põhjal. E-etteütluse ettevalmistustesse on kaasatud ka Instagrami suunamudija Õigekirjagurmaan, kes jagab nädala jooksul vihjeid etteütluse kirjutamiseks. Vihjeid näeb ning kuuleb ka Vikerraadio sotsiaalmeediakontodel, ERR-i portaalis ja Vikerraadio eetris.

Tänavune etteütluse tekst on inspiratsiooni saanud hiljuti 80. sünnipäeva tähistanud luuletajast Jaan Kaplinskist ja tema loometeed läbivatest hoiakutest.

Vikerraadio kuulutab võitjad välja esmaspäeval (15. märtsil) kell 14.05 algavas saates, kus selgitatakse üksipulgi lahti ka tekst. Korrektne tekst koos paralleelvariantidega pannakse üles Vikerraadio kodulehele.

Etteütluse peaauhind on tahvelarvuti, lisaks jagatakse raamatupoodide kinkekaarte ja muuseumide pääsmeid. Veel sel nädalal tasub silm peal hoida Vikerraadio sotsiaalmeediakanalitel, kus koostöös PROTO avastuskeskuse, Eesti Kunstimuuseumi, Eesti Meremuuseumi, AHHAA teaduskeskuse, Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi, Eesti Rahva Muuseumi, Eesti Ajaloomuuseumi ja Energia Avastuskeskusega esitatakse iga päev küsimusi ja loositakse auhindu.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!