ASÕP: otsime koole, kuhu suunata 3000 tundi tasuta abi

29. apr. 2021 ASÕP - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja teadusministeerium koostöös asendusõpetajate programmiga (ASÕP) võimaldab koolidel kaasata tasuta asendusõpetajaid õpilünkade leevendamiseks või õpetaja puudumisel. Praegu on võimalust kasutanud 26 kooli üle Eesti, kuid on veel 3000 tasuta õpetamise tundi, mida saavad koolijuhid tellida. Aega on mai lõpuni.

Toetusmeetmest abi saanud koolid on kasutanud asendusõpetajaid näiteks siis, kui õpetaja on koroonaviirusesse haigestunud, eneseisolatsioonis, aga ka vaktsineerimise kõrvalmõjude tõttu tööst eemal. Samuti on kaasatud asendusõpetajaid konsultatsioonide või hübriidõppe lahendamiseks. Eriti suur vajadus on olnud matemaatika-, füüsika- ja keemiaõpetajate asendamiseks. Ühe kooli kohta on võimalik tellida tasuta asendusõpetajaid 80 tunni ulatuses.

Koolijuhid üle Eesti hindavad eksamite eel kvaliteetset lisaabi kõrgelt. Mooste mõisakooli direktor Ene Tigas tunneb võimaluse üle heameelt: „Palusime esmakordselt ASÕP-ilt tuge õpilünkadega õpilaste jaoks. Meile tulid appi kolm väga suurepärast asendusõpetajat, kes suutsid õpilastega kiiresti kontakti saavutada ning distantsõppe tõttu tekkinud õpiraskustele leevendust tuua. Asendusõpetajad kohanesid kiiresti ning pakkusid keerulises olukorras väga vajalikku tuge. Tänu asendusõpetajate programmile saime rahulikuma südamega vaheajale minna.“

24 kooli saavad veel tasuta asendusõpetaja tellida. Tellimusi saavad koolid esitada siin.  

ASÕP-i tegevjuht Teibi Torm avaldas lootust, et koolid kasutavad toe võimalust julgesti. Ta lisas: „Meie poole võib pöörduda nii siis, kui vajatakse paaripäevast asendust, tuge konsultatsioonide läbiviimisel või hoopis kuuajast asendust.“ Torm lisas: „Ootame ka erinevaid inimesi programmiga liituma, et tagada koolidele abi igas maakonnas ja aines, eriti reaalainetes.“

Tasuta asendusõpetajate tugi on üks osa haridus- ja teadusministeeriumi kevadisest koolidele mõeldud toetuspaketist. Riik kompenseerib asendusõpetaja palkamise kulu kuni 80 tunni ulatuses kooli kohta. Esialgu toetatakse 50 kooli.

MTÜ ASÕP on sotsiaalne ettevõte. Asendusõpetajate programmiga on liitunud ligi 1500 asendusõpetajat, kes on valmis tuge pakkuma distantsõppes üle Eesti ning kontaktõppe korral pea kõikides maakondades. ASÕP tegutseb Heateo Haridusfondi, Mõjufondi, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja paljude annetajate toel. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!