Enamik abituriente otsustas eesti keele riigieksami teha

24. apr. 2021 HTM - Kommenteeri artiklit

Vaatamata sellele, et riigieksamid ei ole sel kevadel kooli lõpetamise tingimuseks, otsustas enamik end eksamile kirja pannud abiturientidest eksami sooritada. 19. aprillil toimunud eesti keele riigieksamilt puudus 8% ja eesti keele teise keelena eksamilt 19% registreerunutest.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna rõõmustab, et õpilased peavad riigieksamit oluliseks nii edasiõppimise jaoks kui ka gümnaasiumi jooksul õpitu kohta tagasiside saamiseks. „Viimane aasta on olnud abiturientide jaoks keeruline, eksamiteks tuli valmistuda paljuski distantsõppe olukorras. Seetõttu olemegi loonud võimalikult paindlikud võimalused kooli lõpetamiseks – riigieksamid ei ole kohustuslikud, samuti on võimalus soovijatel osaleda täiendavatel lisaeksamitel, et eksam ei jääks kellelgi näiteks haiguse või eneseisolatsiooni tõttu tegemata,“ tõdeb Kersna.

19. aprillil toimunud eesti keele riigieksamile oli end kirja pannud 7161 gümnaasiumi- ja kutseõppeasutuse lõpetajat, kellest eksamil ei osalenud 8% registreerunutest. Kokku puudus 570 õpilast. Suur hulk oli mittestatsionaarse õppevormi õppureid (261) ja varemlõpetanuid (89). Gümnaasiumi abiturientidest enamik osales eksamil, loobujaid oli eri koolidest üksikuid. Nende seas on nii neid, kelle edasiõppimise seisukohast ei ole eksamid olulised, kui noori, kes ei saanud osaleda tervislikel põhjustel ning teevad eksami lisaeksami ajal.

Kui abiturient soovis eesti keele riigieksamit teha ja tal ei olnud võimalik põhieksamipäeval osaleda, siis tuli lisaeksamil osalemise avaldus esitada 22. aprilliks. Eesti keele riigieksami lisaeksamid toimuvad 17. mail ja 7. juunil. Haridus- ja noorteametis on sooviavaldusi hetkeseisuga registreeritud 120.

21. aprillil toimus eesti keele kui teise keele eksam, kuhu registreerus 2745 eksamitegijat. Kirjalikust eksamist puudust 523 õpilast ehk 19%. Suuline eksam toimub ka veel täna. Eesti keel teise keelena lisaeksamid toimuvad 18. ja 19. mail ning 8. ja 9. juunil. Avaldus lisaeksamil osalemiseks tuleb haridus- ja noorteametile esitada hiljemalt 28. aprillil.

Riigieksamite sooritamine ei ole sel kevadel gümnaasiumi lõpetamise tingimus ja eksamite tegemine on vabatahtlik. Gümnaasiumilõpetajatel on võimalus sooritada eesti keele või eesti keel teise keelena, matemaatika ning inglise keele või üks rahvusvaheliselt tunnustatud võõrkeeleeksam. Lisainfot riigieksamite kohta leiab haridus- ja noorteameti kodulehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!