Ida-Virumaal toimub esmakordselt füüsika teema-aasta „Särtsust pingeni”

8. apr. 2021 Ida-Viru Ettevõtluskeskus - Kommenteeri artiklit

Ida-Virumaa haridusklastri ehk Hariduskopteri eestvedamisel toimub esmakordselt maakonnas füüsika teema-aasta. Sellega pannakse ühtlasi alus teema-aastate korraldamise traditsioonile, mille eesmärk on soodustada õppeasutuste koostööd ning suurendada noorte huvi eri valdkondade vastu. Tänavuse teema-aasta fookuses on füüsika ja selle raames toimuvad tegevused kuni 2022. aasta maikuuni.

Hariduskopteri õppekvaliteedi töörühma juhi ja Kohtla-Järve gümnaasiumi õppe- ja arendusjuhi Teivi Gabrieli sõnul on füüsika teema-aasta käivitamise üks olulisemaid eesmärke tõsta õppekvaliteeti just loodusainete ja füüsika valdkonnas. „Meie eesmärk on soodustada koostööd maakonna haridusasutuste ja  füüsikaõpetajate ning loodushariduse populariseerijate seas selleks, et tuua füüsika õppimine lähemale igapäevaelule seoste loomise ja praktiliste katsete kaudu,“ selgitab Gabriel.

Hariduskopteri koduleheküljelt on leitavad põnevad füüsika katsed iseseisvale õppijale ja kasutamiseks õpetajale õppetöö mitmekesistamiseks. Loodud on õpetajale abistavaid materjale, mis aitavad noortel omandada füüsikat põneval ja elulisel moel ning lähtuvad „Ettevõtliku kooli“ metoodikast. Iga kuu esimesel esmaspäeval lisanduvad keskkonda igale haridusastmele uued katsetega õpi- ja videojuhised.

Terve aasta vältel on tulemas rohkelt eriilmelisi tegevusi: nii konkursse, koolitusi kui ka lastelaagreid. Kogu teema-aasta vältel pakutakse ülesandeid ja katsetusi Hariduskopteri kodulehekülje kaudu, kus saavad oma loovuse proovile panna eri eas õppijad. Hariduskopteri koordinaatori Kerda Eierti sõnul on teema-aasta suurepärase haridusasutuste koostöö näide, kus tegevus on haridusastmete ülene, kuid eesmärk on kõigil üks ning see hõlmab kogu Ida-Viru maakonda.

Tegevusi ja üritusi korraldab Hariduskopteri õppekvaliteedi töörühm koostöös füüsikaõpetajatest ja loodushariduse edendajatest koosneva ekspertide grupiga.

Ida-Viru ettevõtluskeskuse juhitud Hariduskopter koondab Ida-Virumaa haridusinstitutsioone (kohalikud omavalitsused, üli- ja kõrgkoolid, kutseõppeasutused, riigigümnaasiumid, omavalitsused) ning selle eesmärk on koordineerida ja arendada maakonna haridust.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!