Jõhvi tehnoloogiakool hakkab õppijaid vastu võtma

26. apr. 2021 - Kommenteeri artiklit

Eesti esimene uudsel iseõppel põhinev Jõhvi tehnoloogiakool täiskasvanutele hakkab täna õppijaid vastu võtma ja võtab kasutusele nime kood/Jõhvi. Esimese sammuna peavad kooli kandideerijad täitma kooli kodulehel võimete testi, misjärel valitakse 600 parimat järgmisesse vooru. Sügisel saab tasuta programmeerimisharidusega alustada 200 õppijat.

„Kooli programm tugineb ise- ja grupiõppel, kus igaüks liigub omas tempos. Sarnase õppemetoodikaga koole on maailmas ligi 30, kus pole tavapäraseid klassitunde ning tulemused näitavad, et 95% lõpetajatest leiab koheselt hea palgaga töö või alustab juba kooli ajal oma ettevõtte arendamist,“ räägib kooli kaasjuht Karin Künnapas.

Kooli kandideerimine on kahesammuline. Esmalt tuleb kooli kodulehel www.kood.tech läbida test, mis hindab kandideerija mälu, analüütilist mõtlemist ja probleemide lahendamise oskust. Testi tegemiseks ei ole vaja teha eeltööd. Oluline on varuda poolteist tundi, kuna test tuleb läbida ühekorraga.

Teise sammuna kutsutakse 600 parimat testi läbinud kandidaati suvel kolmenädalasele katseperioodile Sprint. Seal algab juba programmeerimisõpe ning väga intensiivsete päevade jooksul peavad kandidaadid lahendama ülesandeid nii üksi kui ka meeskonnas.

„Suvine sprindiperiood annab kandidaatidele arusaamise, kas iseõppimisel põhinev süsteem sobib neile ja kas neil jätkub motivatsiooni IT-spetsialistiks õppida. Sprindi tulemuste põhjal valitakse esimesse lendu vastu 200 õppijat, kes alustavad õppetööga septembri keskpaigas,“ selgitas Künnapas. 

Kooli saavad kandideerida kõik, kes on üle 18 aasta vanad ja omandanud vähemalt põhihariduse. Varasem programmeerimiskogemus ega baasteadmised pole vajalikud. Koolis õppimine on tasuta ja juhendmaterjalid on saadaval nii inglise, eesti kui ka vene keeles. Suvine sprint ja kooli tegevus algab Sillamäel Ida-Virumaa kutsehariduskeskuses, kuni Jõhvis asuva koolihoone valmimiseni. Nii Sillamäel kui Jõhvis on õppijatele tasuta majutuskohad. 

Kool toimib 01 Edu System programmil, mis on üles ehitatud ise- ja grupiõppele. Teiste koolide kogemus näitab, et õppele peab pühenduma täisajaga ning kooli kõrvalt töötada ei ole enamasti võimalik. „Kuigi iseõppe metoodika võimaldab igal õppijal täita ülesandeid vastavalt oma tempole ja teha seda ka osaliselt distantsõppe vormis, siis parimate tulemuste saavutamiseks on oluline, et õppijad on koolis kohapeal, et teha koostööd ja saada osa ka muust koolis toimuvast,“ täpsustas Künnapas.

Kooli käivitamiseks saadi toetust riigi tugiteenuste keskuse ja rahandusministeeriumi loodud Ida-Viru maakonna ettevõtluse ning inimeste tööoskuste mitmekesistamise voorust ning Kredexi ja Startup Estonia Ida-Virumaa iduettevõtluse toetamise programmist. Lisaks on oma nõusoleku kooli loomist toetada andnud kümned eraisikud, mitmed tuntud ettevõtted ja organisatsioonid, nagu Wise, SEB, LHV, Superangel, Bolt, Astrec Data, Pipedrive, Adcash, Asutajate Selts, Heateo Haridusfond ja Startup Estonia.

Jõhvi tehnoloogiakool on uudne praktilist täiendharidust pakkuv kool täiskasvanutele, mis aitab vähendada üha kasvavat nõudlust tarkvaraarendajate järele. Kool tuleb Jõhvi, et mitmekesistada Ida-Virumaa haridusmaastikku ja pakkuda kohalikele inimestele ja regioonile tervikuna uusi arenguvõimalusi. Kooli asutajad on Taavet Hinrikus, Marek Kiisa, Mari-Liis Kitter, Maarja Pehk, Merlin Seeman, Rainer Sternfeld, Ede Tamkivi ja Martin Villig.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!