Kolledž jagab koolivaheajaks välja 80 teaduslaagri kasti

15. apr. 2021 TalTech - Kommenteeri artiklit
Teaduslaagris saadetakse igale lapsele ülesanded kastiga koju.  Foto: Annely Oone

TalTech Virumaa kolledž saadab 80 Ida-Virumaa lapsele kevadiseks koolivaheajaks teaduslaagri tegevused kasti sees koju.

Virumaa kolledž korraldab 1.‒6. klassi õpilastele 19.‒23. aprillini teaduslaagri. Sarnaselt selle õppeaasta vaheaegadega saadetakse kasti sees viis tegevusülesannet vahendite ja tööjuhenditega lastele koju. Õpilastel tuleb kasvatada soolakristalle, meisterdada molekulide mudelid, õppida kommide peal matemaatikat, panna kokku robotkäsi ja igiliikur ning tekitada pudelisse ookean. Tegevuste juhendajad on koostanud kõikide ülesannete videojuhendid, lisaülesandena lahendavad osalejad ettevõtlusülesannet.

„Oleme sel õppeaastal koolivaheaegadel kahel korral laagriülesanded kastiga koju saatnud. Iga kord on rühmad kiiresti täitunud ja oleme pidanud paljudele soovijatele teatama, et kastid on juba välja jagatud. Sel põhjusel otsustasime kevadvaheajal 40 kasti asemel välja jagada topelt koguse ehk 80 kasti,“ selgitas Virumaa laagrite projektijuht Annely Oone.

Teaduslaagri kaks rühma täitusid ühe tunniga, seejuures leidis 70 kasti omaniku registreerimise avamise järel kaheksa minutiga. Osalejaid on laagris Kiviõlist, Kohtla-Järvelt, Jõhvist ja Toilast. Oone lisas, et uutes oludes ja uues vormis teaduslaagri ülesannete saatmine kastiga koju on ennast õigustanud ning tegevustest saab osa kogu perekond.

Teaduslaagri tegevuste info: https://www.taltech.ee/teaduslaagrid.

Tehnikaülikooli Virumaa kolledž on korraldanud kooliõpilastele teaduslaagreid juba kümme aastat aastast 2011/2012. õppeaastal pälvis kolledž riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija tunnustuse. Teaduslaagrite läbiviimist toetab Euroopa regionaalarengu fond programmi „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“ projekti „Ida-Virumaa PATEE 2019‒2023“ raames.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!