Lasteaiad ja koolid saavad taas värvata eestikeelse lisaõpetaja

15. apr. 2021 HTM - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja teadusministeeriumi kolm aastat tagasi lasteaedades ning eelmisel aastal ka koolides algatatud projekt on osutunud populaarseks ja vajalikuks. Tänasest on taas oodatud projektiga liituma lasteaiad ja koolid, kus rühmas või klassis õpivad muu kodukeelega lapsed, ning soovitakse tõsta eesti keele õppe kvaliteeti.

„Eesti keele oskus loob lastele ning noortele paremad võimalused oma tugevuste väljaarendamiseks ja unistuste elluviimiseks,“ leiab asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts. „Et eesti keel ja selle õpe oleksid muu kodukeelega lastele kättesaadavad võimalikult varases eas, otsime juurde lasteaedu ning koole, kus ollakse valmis eestikeelset õpetajat värbama.“

Lasteaias asub eestikeelne õpetaja tegutsema vene õppekeelega rühma senise meeskonna täiendava liikmena. Eesti keelt õpitakse mängu kaudu vene- ja eestikeelse õpetaja koostöös ning õpe hõlmab kogu õppe- ja kasvatustegevust ning igapäevast suhtlemist. Projektis on seni osalenud 40 lasteaia 103 rühma üheksast omavalitsusest.

Projektiga liituva kooli 1. klassis peab õppima vähemalt kümme muu kodukeelega last. Eestikeelse õppe rakendamiseks konkreetses klassis teevad omavahel koostööd klassiõpetaja ja meeskonda palgatav eestikeelne õpetaja. Eesti keele tundide maht on selles klassis vähemalt neli tundi nädalas ja 50% õppetööst toimub kindlasti eesti keeles. Eelmise aasta sügisest viiakse sel moel õpet läbi 15 koolis 20 õpetaja juhtimisel.

Projektiga ühinemine eeldab lasteaialt ja koolilt lisaks olemasolevatele töötajatele eestikeelse õpetaja värbamist, meeskonnatöö korraldamist ning valmidust osaleda Tallinna ülikooli korraldataval koolitusel ning seires. Riigi tasandil kompenseeritakse lisanduva õpetaja töötasu ja toetatakse meeskondade koolitust. Kui õpetaja asub tööle elukohast kaugemal paiknevas õppeasutuses, on võimalik taotleda kompensatsiooni tema transpordi- ja eluasemekulude hüvitamiseks.

Taotlusi projektis osalemiseks saavad lasteaiad ja koolid saata 28. aprillini. Taotlusvorm, esitamise tingimused ning täpsem info projekti kohta on leitav haridus- ja noorteameti koduleheküljelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!