Looduskool Vesipapp kutsub loodust avastama

9. apr. 2021 MTÜ Lahemaa Ökoturism - Kommenteeri artiklit
Lahemaa Ökoturismi looduskool Vesipapp pakub uuendatud programme. Fotod: Lahemaa Ökoturism

KIK-i keskkonnaharidusprogrammide uus taotlusvoor toimub 1. aprillist kuni 3. maini. Sellel aastal on vähendatud transpordikulusid, mistõttu eelistatakse programme, kuhu saab sõita ühistranspordiga või kahe klassiga korraga. MTÜ Lahemaa Ökoturismi looduskool Vesipapp pakubki üsna palju selliseid.

Tallinna koolid saavad ühistranspordiga sõita meie Pääsküla rabas, Paljassaarel ja Rohuneemes toimuvatele programmidele, viimasesse saavad Viimsi koolid oma valla ühistranspordiga. Ka Rakveres toimuvad meil programmid, kuhu Rakvere koolide õpilased saavad kasvõi jalgsi kohale tulla.

Aga ka meie kaugemal toimuvaid programme saab läbi viia edukalt kahe juhendajaga nii, et eri klassid toimetavad omaette.

Mitme programmiga käime ka koolis kohapeal, osa toimub tervenisti klassiruumis, mõned ka osaliselt kooli ümbruses.

18 programmi on saanud muraka märgi

Pakutava õppe kvaliteet on meie jaoks omaette eesmärk. Eestis on käivitunud keskkonnahariduse kvaliteedi süsteem ja meiegi oleme sellega ühinenud. Suurem osa meie programmidest – 18 programmi – on saanud muraka märgi. See on kvaliteedimärk, mis näitab, et õppeprogrammi sisu on kvaliteetne ja pedagoogiliselt läbi mõeldud. KIK soovitab eelistada muraka märgi saanud programme.

Pakume järgmiseks õppeaastaks ka uusi programme, kuid sel aastal oleme põhitähelepanu pööranud oma varasemate programmide paremaks muutmisele. Digiprogramme hakkasime koostama juba mitu aastat tagasi, meil on selleks oma platvorm. Nii saavad õpilased paljudes programmides osaleda paberivabalt, kasutades nii ülesannete leidmiseks kui ka nende lahendamiseks isiklikke nutitelefone. Nüüd oleme asunud täiendama ka ülejäänud programme, kasutades selleks eksperte Eesti loodusmuuseumist ja mujalt. Oleme uuendanud ka õppevahendeid – ostnud binokleid, kompasse, luupe, linnuraamatuid ning tellinud kunstnikult uusi õppevahendeid, töölehtede kujundust. Oleme kaardistanud programmide läbiviimise kohti ning selle alusel lasknud Regio OÜ-l koostada just meie programmide jaoks kaarte.

Oleme alates 2015. aastast järjepidevalt saanud oma programmidele KIK-i rahastuse. Programmid toimuvad Lahemaal Käsmus, Pedassaarel, Altjal, Oandul, Nõmmeveskil, Viru rabas, Rakveres, Tallinnas Paljassaarel, Pääsküla rabas, Viimsis, Keila-Joal, Saku lähedal Üksnurmes ja koolis kohapeal.

Infot meie programmide kohta leiate meie kodulehelt www.vesipapp.com või keskkonnahariduse lehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!