Õpetajate Leht 23. aprillil

22. apr. 2021 - Kommenteeri artiklit

Noorte seas popid välilaagrid läbivad uuenduskuuri

Riigikaitse praktiline õpe – välilaagrid ‒ korraldatakse järgmisest aastast ümber. Muutused puudutavad õpetajaid ja laagrite läbiviijaid. Ümberkorraldused algatas kaitseministeerium, kes soovib laagrite tegevust ühtlustada ja saada täpsemat ülevaadet raha kasutamisest.  

Miks on eestikeelsesse lasteaeda vaja eesti keele õpetajat?

Kui veel viis aastat tagasi oli Tallinna Tuule lasteaias igas rühmas neli-viis muukeelset last, siis praeguseks on kaks kolmandikku lastest muukeelsed, neist valdav osa vene kodukeelega. Õpetajate jaoks on suur väljakutse õppekasvatustöö ja laste kooliks ettevalmistamisega toime tulla.

Andmekaitse – miks ja kellele?

Tallinna linna andmekaitsespetsialist Merit Valgjärv: „On palju räägitud, et isikuandmed on uus kuld või uus nafta, ja selles väites ei saa kahelda – paljud „tasuta“ platvormid ei tahagi kasutamise eest vastu enamat kui andmeid, nt lisaks isiku enda andmetele ka ligipääsu nutiseadmetes olevatele kontaktidele.“

Ta tõdeb, et tänapäeval kasutatakse vara kaitseks kaameraid, turvasüsteeme jpm, kuid tihti unustatakse, et väärtuslik vara on ka andmed, mis moodustavad inimese identiteedi.

Ikka kaasaegne Hilda Taba: keskenduge õppimisele, mitte testimisele!

Teadlaste ja kraadiõppurite portaalis Research Gate on Urve Läänemetsa ja Katrin Kalamees-Ruubeli artikkel „The Taba-Tyler Rationales“ (2013) pälvinud suurt tähelepanu. Kirjutist on praeguseks loetud neliteist ja pool tuhat korda. Uurime, kuidas see teema teadusartikliks vormiti ja mis on autorite arvates sellise suure tähelepanu põhjus.

Õpetajaid leiab ka Edumuse kaudu

MTÜ Edumus koondab ettevõtete spetsialiste, kes soovivad oma põhitöö kõrvalt koolis tunde andma. Finantsanalüütik Kaisa Berg räägib oma inglise keele õpetamise kogemusest Koigi koolis Järvamaal.

Kuidas innovatsioonile toetust leida?

Keelekümblus on innovaatiline ja väga tõhus keeleõppe viis. Ometi on meil ikka veel 22 vene põhikooli, kus keelekümblust ei kasutata ja mille lõpetajad ei suuda eesti keeles suhelda. Mida ette võtta, selle üle arutavad keelekümbluse maaletoojad Peeter Mehisto ja Irene Käosaar ning keelekümblusega lähedalt seotud inimesed.

Vikerkaar käivitas lelulaenutuse

„Olgem unistustega ettevaatlikud, need võivadki täituda!“ lausus kaheksa aasta eest noore õpetajana Õpetajate Lehele intervjuu andnud Elen Süvalep. Tänaseks on Süvalep jõudnud uute unistuste ja nende täideminekuni ning loonud oma ettevõtte – mänguasjade laenutuse.

Milline on olnud lasteaednike liidu roll Eesti hariduselus?

Eesti lasteaednike liit loodi 30 aastat tagasi 9. aprillil 1991. Lasteaednike liidu juhatuse esimeesEvelin Sarapuu kirjutab, mida on nende aastatega saavutatud ning milliste oluliste teemadega tegeldakse praegu.

Muusikaõpetaja diplom kahest ülikoolist korraga

Tallinna ülikool ja Eesti muusika- ja teatriakadeemia ühendasid jõud ning uuest õppeaastast saab muusikaõpetajaks õppida kahe kõrgkooli ühisõppekaval, mis pakub nii loomingulist muusikaga tegelemist kui ka kaasaegseid teadmisi hariduse valdkonnas.

Taas saab värvata eestikeelse lisaõpetaja

28. aprillini saavad haridus- ja noorteametile esitada taotlusi eestikeelse lisaõpetaja värbamiseks lasteaiad ja koolid, kus rühmas või klassis õpivad muu kodukeelega lapsed ning soovitakse tõsta eesti keele õppe kvaliteeti. Välja valitakse kuni 50 lasteaiarühma ning kuni 30 klassi.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!