Osale linnuviktoriinil ja meisterda linde veebis 7.–21. aprillil

13. apr. 2021 Tartu Ülikooli loodusmuuseum - Kommenteeri artiklit
Foto: Külli Kalamees-Pani

Tartu ülikooli loodusmuuseum kutsub osalema igakevadisel linnuviktoriinil ja osa võtma virtuaalsest huvitegevusest – meisterdamise töötoast, mida juhendab loodushariduse spetsialist Elen Kontkar. Linnuviktoriinil ja meisterdamise töötoas saab osaleda 7.‒21. aprillini.

Kevad on huvitav linnuvaatlusaeg koduümbruses, parkides, põldudel, metsades, luhtadel ja mujal. Linnud rändavad ja saabuvad kevadel pesituspaikadesse, isaslinnud laulavad ja toimuvad mängulennud, alustatakse pesitsemisega ja poegade kasvatamisega. Eriti linnurikas on kevad luhtadel, kus peatuvad paljud läbirändavad linnud: haned, lagled, luiged, pardid ja kahlajad. Selle aasta linnuviktoriin kutsubki lindudega tutvuma ning kevadist linnuelu vaatlema ja kuulama. Pane oma teadmised proovile ja valmistu kevadisteks jalutuskäikudeks looduses!

Linnuviktoriinist ja meisterdamise töötoast saab osa võtta 7.–21. aprillil. Mõlemad toimuvad veebis. Linnuviktoriini lahendamiseks klõpsa SIIA. Meisterdamise töötubade lingid leiad allpool.

Osalema on oodatud kõik huvilised, olenemata vanusest ja eelnevast kogemusest. Viktoriini võib täita mitu korda. Hiljemalt maikuu lõpus loositakse osalejate vahel välja kümme auhinda: Veljo Runneli linnulaulu helialbumid. Auhindu loositakse kahes vanusegrupis: kuni 18-aastased ning täiskasvanud. Et saaksime loosiauhinna võitjatega ühendust võtta, palume teil jätta oma kontaktid (nimi, e-aadress ja vanus) viktoriini lehele. Õiged vastused on pärast viktoriini toimumist kättesaadavad Tartu ülikooli loodusmuuseumi kodulehel.

Liblikarööviku meisterdamiseks klõpsa SIIA.

Munakese meisterdamiseks klõpsa SIIA.

Merikotka meisterdamiseks klõpsa SIIA.

Merikotka lehe leiad SIIT.

Huvitegevusi toetab keskkonnainvesteeringute keskus.
Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!