Raamatukogu ootab klasse veebikohtumistele kirjanikega

28. apr. 2021 Tallinna Keskraamatukogu - Kommenteeri artiklit

Sel kevadel korraldab Tallinna keskraamatukogu enam kui 20 kohtumist Eesti laste- ja noortekirjanikega, millest on videosilla vahendusel oodatud osa võtma Tallinna koolide õpilased. Õpetajad, kes soovivad oma klassidega kohtumistel osaleda, on oodatud ühendust võtma e-aadressil laste@tln.lib.ee ja telefonil 683 0914.

Klassidel on võimalus kohtuda nii Eesti laste- ja noortekirjanduse uute tegijate kui ka teada-tuntud kirjanikega, kelle looming kuulub eesti kirjanduse raudvara hulka. Algklassiõpilastega kohtuvad nt Jaanus Vaiksoo, Ilmar Tomusk ja Kätlin Vainola ning noortega nt Kaia Raudsepp, Heli Künnapas ja Vahur Afanasjev. Kohtumisi juhivad raamatukoguhoidjad ning need toimuvad  klassile sobival ajal ja e-platvormil (nt Zoom, Jiitsi Meet, Google Meet, Skype või Discord).

Kohtumised kirjanikega rikastavad õppetööd ja pakuvad õpetajatele ainest suvisteks lugemissoovitusteks. Ühtlasi toetab kohtumiste sari kirjanikke, kelle tavapärased esinemised raamatukogudes on pandeemia ajal ära jäänud.

Tallinna keskraamatukogu korraldatud kohtumised kirjanikega on alati õpetajate ja õpilaste poolt oodatud. Laste ja noorte huvi ning rohked küsimused on olnud oluliseks innustuseks ja inspiratsiooniks ka kohtumistel esinenud kirjanikele. Distantsõppe ajal on raamatukogu kohtumised viinud veebi ning need on saanud positiivset tagasisidet nii õpilastelt kui kirjanikelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!