Riigieksamite sooritajad saavad ohutuse tagamiseks teha koroonatesti

5. apr. 2021 HTM - 1 Kommentaar

Kõik aprillis riigieksamite sooritajad saavad lasta teha enne eksamit kurguloputusvedelikust võetava PCR-koroonatesti, mis on testitava jaoks üks mugavamaid lahendusi. Testimine on eksaminandile tasuta.

„Soovitan kõigil eksamitegijatel kasutada võimalust ning anda enne riigieksameid koroonatest, et kaitsta nii enda kui oma kaaslaste tervist. Kurguproovi andmine on testitava jaoks väga mugav lahendus,“ ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna. Minister meenutas, et lisaks kõigile muudele ettevaatusabinõudele on ka eksamipäeval väga oluline haigustunnuste korral koju jääda. „Noored, kes on haiged, eneseisolatsioonis või kelle testi tulemus on positiivne, saavad teha eksami lisaeksami ajal,“ kinnitas minister.

„Koroonaviiruse nakkust kandval inimesel ei pruugi olla sümptomeid, mistõttu kutsun kõiki üles testi tegema, et eksameid saaks sooritada võimalikult turvalises keskkonnas,“ sõnas SYNLAB Eesti kliiniline juht dr Kaido Beljaev.

Terviseametiga kooskõlastatult testitakse eksaminande 72‒48 tundi enne kooliruumi kokkutulemist, et riigieksamite sooritamine oleks kõigile asjaosalistele võimalikult ohutu ning kõik saaksid testitulemused õigeaegselt teada.

Eksaminandid saavad proove anda kas koolis või avaliku testimise punktides. Ministeerium saadab täna koolidele testimise kohta ka infokirja, kust leiab juhised testimist soovivate õppijate andmete kogumiseks.

Proovid kogutakse koostöös koolidega paar päeva enne eksameid. Täpsemad juhised saadetakse koolidele käesoleva nädala jooksul. Lisaks toimub koolidele enne eksameid testimise teemal virtuaalne infopäev.

Soovitame prooviandjatel laadida nutitelefoni SYNLAB-i rakendus testi.me veebilehelt, et proovi andmise hetkel end seal registreerida.

SYNLAB-i Tallinna laboris analüüsitakse eksaminandide proovidest koroonaviiruse SARS-CoV-2 olemasolu PCR-meetodil. Testi tulemuse saavad eksaminandid keskmiselt 24 tunni pärast. Tulemusi näeb nii digilugu.ee kui SYNLAB-i testi.me rakenduses. Positiivse proovi andjat teavitatakse tulemusest ka telefonitsi.
Positiivse tulemuse andnud peavad jääma eneseisolatsiooni ning saavad eksami sooritada lisaeksami ajal. Eesti keele riigieksami lisaeksam toimub 17. mail, eesti keel teise keelena lisaeksam 18. ja 19. mail.

Testimisajad
Eesti keele riigieksamit teeb 19. aprillil üle 7100 eksaminandi ning peamiseks testimispäevaks on kavandatud 16. aprill.

Eesti keele teise keelena eksamit teeb ligi 2800 noort 21. aprilli ja testitakse 19. aprillil.

Cambridge’i inglise keele tasemeeksami kirjalikku osa teeb ligi 2000 noort 24. aprillil ning testimine toimub 22. aprillil.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Riigieksamite sooritajad saavad ohutuse tagamiseks teha koroonatesti”

  1. Vello Kukk ütleb:

    19. aprilliks on positiivse testi andjaid 240. haiglahaigeid on 380;
    need on optimistlikud prognoosid, mis ei pruugi realiseeruda; sealjuures haiglad on veel oma sundpiirangu all ja ehk hakkab lähipäevil koormus langema(?)

    Kui asi hukka läheb (kogemus ju talvest olemas), siis kes vastutab?
    Kui haiglad siis pooltäis on (või rohkem, sest muude hädadega on järjwkord), kes ja kelle ees vastutab?

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!