Tallinna riigigümnaasiumide juhtideks saavad Raino Liblik, Indrek Lillemägi ja Alo Savi

12. apr. 2021 HTM - 1 Kommentaar

Tallinna Mustamäe riigigümnaasiumi direktoriks valiti Raino Liblik, Pelgulinna riigigümnaasiumi direktoriks Indrek Lillemägi ja Tõnismäe riigigümnaasiumi direktoriks Alo Savi.

Tallinna Kuristiku gümnaasiumi direktorina töötav Raino Libliku sõnul toovad riigigümnaasiumid pealinna uusi suurepäraseid valikuid noortele. Emili kooli praegune juht Indrek Lillemägi näeb kolme gümnaasiumi korraga loomises selliste võimaluste avanemist, mis ühe kooli rajamisel võimalik poleks. Põlva gümnaasiumi juht Alo Savi asub käivitama juba kolmandat riigigümnaasiumi ja peab väga oluliseks püüdlemist õppijakeskse kooli poole.

„Soovisime leida kolmele Tallinna riigigümnaasiumile ühekorraga direktoreid, et nii koolide loomine kui ka edasine tegevus saaks toimuda koostöiselt,“ ütles haridus- ja teadusministeeriumi riigikoolide osakonna juhataja Raivo Trummal ja lisas, et uute juhtide ülesanne on õppekorralduses kujundada kooliüleseid koostöövorme. 

Konkursil osales kokku 42 kandidaati.

Esimesena alustab tööd Mustamäe riigigümnaasium – 1. septembril 2022 Akadeemia teel avatavasse kooli on planeeritud 1080 õppekohta. Aasta hiljem lisanduvad 1080 õppekohaga Pelgulinna riigigümnaasium Kolde puiesteel ja 900 õppekohaga Tõnismäe riigigümnaasium Endla tänaval. Kõikidele riigigümnaasiumidele ehitab riik nüüdisaegsed koolihooned, mis pakuvad gümnaasiumiõpilaste vajadustele disainitud õppekeskkonda.  


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Tallinna riigigümnaasiumide juhtideks saavad Raino Liblik, Indrek Lillemägi ja Alo Savi”

  1. Martin ütleb:

    Lihtne see ei saa neil olema. Vaevalt linnakoolid end kinni tahavad panna ja õpetajatele läheb ka konkurentsiks. Tundub aga hea valik..

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!