AHHAA maja 10. sünnipäeval allkirjastatakse teaduskeskuse asutajate uus koostöölepe

6. mai 2021 Teaduskeskus AHHAA - Kommenteeri artiklit

Reedel, 7. mail allkirjastatakse AHHAA teaduskeskuse asutajate ühiste kavatsuste protokoll, millega kolm asutajat – haridus- ja teadusministeerium, Tartu linn ja Tartu ülikool – avaldavad oma tahet toetada teaduskeskuse tegevust aastatel 2021–2031. Dokumendile kirjutavad alla haridus- ja teadusminister Liina Kersna, Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tartu ülikooli rektor Toomas Asser.

2009. aastal sõlmisid asutajad esimese koostööleppe, et ehitada teaduskeskuse hoone.Homme, 7. mail saab maja kümneaastaseks ning asutajad uuendavad oma kokkuleppeid, sõnastades uued suunad ja ootused ning leppides kokku keskuse edasise rahastamise. 

Ühiste kavatsuste protokoll allkirjastatakse sümboolses kohas – hiiglase laua taga. Üleelusuuruses laud ja toolid olid AHHAA keskuse kõige esimesed eksponaadid. Allkirjastajad kasutavad ka ülisuuri pastapliiatseid ja oma asutuse jäljendiga ülisuuri templeid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!