Liina Kersna: kooli minnes on endiselt oluline kanda maski ja järgida kõiki tervisekaitse nõudeid

13. mai 2021 HTM - Kommenteeri artiklit

Esmaspäevast võivad kõikide haridusastmete õppijad taas kooli minna. Et õppetöö saaks toimuda võimalikult ohutult, tuleb kõikides haridusastmetes õppetööd korraldades silmas pidada üldisi tervisekaitse nõudeid ning haridus- ja teadusministeeriumi juhiseid ja soovitusi õppetöö võimalikult ohutuks korraldamiseks.

„Viirus pole meie seast kuhugi kadunud, mistõttu tuleb olla ka koolis jätkuvalt ettevaatlik,“ sõnas haridus- ja teadusminister Liina Kersna. „Selleks, et lapsed saaksid võimalikult ohutult õppida, on oluline kanda maski. Teadlased on kinnitanud, et maski kandmine vähendab viiruse ülekandmise riski.“
„Kuna nakkusoht on meil jätkuvalt kõrgel tasemel, peame kandma siseruumides maski, et takistada viiruse levikut. Loodame, et nakkusoht väheneb, siis saame võib-olla maskikandmise kohustusest loobuda. Täna veel mitte,“ lisas minister.

Haridus- ja teadusministeeriumi juhis ütleb, et vanemad kui 12-aastased peavad koolis kandma maski, välja arvatud põhjendatud erijuhtudel.

Seega ei laiene nimetatud kohustus alla 12-aastastele lastele või neile, kel ei ole tervislikel, töö või tegevuse iseloomuga seotud või muudel olulistel põhjustel võimalik maski kanda.

Oluline on hajutamine ja kontaktide vähendamine, mille aluseks on õppetöö korraldamine võimalikult kindlate õppegruppide põhiselt ning gruppide kokkupuudete vältimine. Seda tuleb silmas pidada nii õppetöö kui muu tegevuse puhul.

Üldhariduses tähendab see näiteks, et õppetööd soovitatakse korraldada klassi/grupipõhiselt, kasutades pigem kindlate koduklasside süsteemi ja võimalikult suuri ruume. Samuti tuleb võimalikult palju õhutada ruume ja tegutseda õues. 
Ülevaate piirangutest leiab www.hm.ee/koroona

Haridus- ja teadusministeerium saadab haridusasutustele homme täiendatud juhendid ja soovitused.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!