Lottemaa parimad leiutajad ja leiutised on selgunud

7. mai 2021 Lottemaa - Kommenteeri artiklit
Albert ja Uku Laidre „Kisatoru“ – suure leiutamisvõistluse 2021. a võidutöö.

Tänavu märtsis said kõik Eesti lapsed panna oma loomingulisuse taas kord proovile Lottemaa suurel leiutamisvõistlusel, mille eesmärk on sütitada lastes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust. Lottemaal teavad kõik, et millegi erakordse leiutamiseks ei pea olema õppinud insener. Tuleb vaid julgus kokku võtta ja endas leiutaja üles leida.

Leiutajateküla žürii ja rahva hääletuse tulemusel on 2021 aasta parim leiutis „Kisatoru“. 5-aastase Alberti ja 2-aastase Uku Laidre leiutis aitab praegusel piirangute ajal hakkama saada oma emotsioonidega, mis aeg-ajalt kipuvad võimust võtma ja pea kohal kokku lööma. Kisatoru on seadeldis, kuhu sisse saab oma emotsioone ja tundeid saata. Kuna jonn on biolagunev, siis kisatoru ühe otsa võib julgelt maa sisse kaevata. Filter toru otsas väldib seda, et jonn teisi nakataks. Ja kui kisatoru otsa panna kõlar ja sisse naerda, siis saab kõigil tuju heaks.

II koha saavutas 7-aastase Eliise Kleeni „Otsustamise masin“. Õige otsuse tegemine võib osutuda väga keeruliseks ja aeganõudvaks. Eliise aparaat tuleb meile appi – aitab meil otsuseid langetada, ja seda lustakal ja põneval viisil.

Evelina Matjušenko (9-a) mõtles välja „Muusikaväljaku“. See III koha töö sobib ideaalselt Lottemaa metsade vahele. Laulvad kännud, põrisevad puujupid ja linnulaulu meenutavad kellukesed – musitseerimine ja komponeerimine pole eales vahvam olnud.

Kõiki finaali jõudnud leiutajaid premeerime Lottemaa piletitega. Kolme parima töö autorid saavad aasta jooksul külastada koos perega Eesti kõige ägedamaid pereatraktsioone, loomulikult kuulub ka Lottemaa nende hulka ja lisaks supermõnusa spaapuhkuse Pärnus neljatärni spaahotellis ESTONIA Resort Hotel ja Spa.

Kõige usinama juhendaja eripreemia ja Lottemaa piletid kogu perele sai suisa kaks juhendajat: Marju Sepp ja Anna Rannaste.

Kõige olulisem ja erilisem auhind on aga see, et võistluse võidutöö ehitatakse 2021. a suvel Lottemaale kõigile külastajatele vaatamiseks ja inspiratsiooniks. Võistlus kulmineerubki võidutöö piduliku avamise ja parimate autasustamisega juunikuu lõpus Lottemaal toimuval suurel leiutamispäeval.

Suvel saame kõik näha, millise kisatoru Lottemaa atraktsioonimeistrid teemaparki ehitavad. Edaspidi on igal juhul garanteeritud, et kui tõesti peaks Lottemaal kellelgi mõni tüütu tuju võimust võtma, siis saab selle segaja kisatorusse saata ja rõõmsalt edasi hullata.

„Juba neljandat korda saab Lottemaa endale atraktsiooni, mille idee autorid on lapsed. Leiutamiskonkurss näitab, kuivõrd tabavalt näevad lapsed meie ümber üles kerkinud probleeme. Tänu konkursile saavad nad väljendada ka oma muret ja toetust. Kui esimesel aastal loodud võtmega kommipaberiavaja võttis eesmärgiks teadvustada magusatarbimist, siis teisel aastal oli meie ees leiutis, mis oli seotud vaimse tervise hoidmisega. Eelmisel aastal oli tubli pool kõigist laekunud töödest suunatud keskkonna väljakutsete lahendamisele. Tänavu tuleb taas kord tegelda oma emotsioonidega ja vaimse tervisega,“ kommenteerib Eesti laste leiutisi Lottemaa teemapargi turundusjuht Kaire Lerg. 

Leiutamine teeb elu huvitavaks!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!