Ministeerium eraldab õpilastele toe pakkumiseks 6 miljonit eurot

25. mai 2021 HTM - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja teadusministeerium toetab munitsipaal- ja erakoole enam kui kuue miljoni euroga, et pakkuda õpilastele uuel õppeaastal täiendavat tuge.

„Täiendav raha koolidele on mõeldud selleks, et õpilased saaksid õppimisel võimalikult palju oma vajadusest lähtuvat tuge,“ sõnas haridus- ja teadusminister Liina Kersna. „On selge, et distantsõppe ajal on osal lastel tekkinud õpilüngad. Nendega tegelemine nõuab võimalikult õppijakeskset lähenemist,“ lisas ta.

Minister rõhutas, et tugi, mida õppija vajab, võib olla väga erinev ning kõige paremad võimalused paindliku ja õpilaste vajadustest lähtuva õppe pakkumiseks on just koolil. Näiteks võib olla vaja moodustada väiksemaid õppegruppe, teha järeleaitamistunde või korrata üle keerulisemad teemad. Rahatoetuse kasutamine iga konkreetse kooli puhul jääb kooli ja koolipidaja otsustada.

Toetus jaguneb koolipidajate vahel vastavalt õpilaste arvule. Summa arvutamisel on lähtutud õpilaste arvust seisuga 10. november 2020. Täiendava toetuse suurus on 40 eurot õpilase kohta kogusummas 6 135 920 eurot.

Lisaks jätkab ministeerium koolide toetamist õpetajate töökoormuse leevendamiseks. Koostöölepinguid asendusõpetajate programmi ning Tallinna ja Tartu ülikooliga pikendatakse vähemalt käesoleva aasta lõpuni. Kevadperioodil on õpetajakoolituse üliõpilased abiõpetajatena koole aidanud ligi 2500 tunni ulatuses ning kokku on tellitud mai lõpuni 1864 õpetajate asendustundi.

Haridus- ja teadusministeeriumi prioriteet aastatel 2021–2024 on COVID-kriisi tagajärgedega tegelemine. Sellele on vaja suunata kõik olemasolevad võimalused ja luua uusi lahendusi kriisi negatiivsete mõjude võimalikult kiireks seljatamiseks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!