Ootame noori „Eesti 2035“ arvamusrännakule

13. mai 2021 Riigikantselei - Kommenteeri artiklit

Riigikantselei koostöös õpetajate liidu ning haridus- ja noorteametiga ootab noori arvamusrännakul põhinevas interaktiivses koolitunnis Eesti pikaajalises strateegias „Eesti 2035“ kaasa rääkima.

Arvamusrännak on alates 7. klassi noortele mõeldud mänguline ja hariv veebilahendus, mis aitab aru saada, millisena näevad noored elu Eestis täna ja millisena soovivad nad seda kogeda järgnevatel aastatel. Loodud lahendus annab koolidele võimaluse mitmekesistada õppetööd ning toetada õpetajaid ühiskonnakorralduse küsimuste arutamisel noortega.

Arvamusrännakul osalemiseks on igaühel võimalik arvutis või nutiseadmes läbi mängida elukeskkonda mõjutavate valikutega teekond, kus iga tehtud otsus viib veidi erineva tulevikuni. Seda teekonda saab läbida mitme tegelasena ja korduvalt, et näha, millistest otsustest ikkagi sõltub soovituni jõudmine. Teekonna lõpus pannakse kirja, mida peaks Eesti riik esimese asjana ära tegema, et meie elukeskkond arvestaks ka tulevikus kõigi vajadusi ning oleks turvaline ja kvaliteetne.

17. mail kella 15‒17 toimub arvamusrännaku infoseminar, kus Astrid Sildnik õpetajate liidust ja Kristi Salum haridus- ja noorteametist tutvustavad arvamusrännaku metoodikat. Seminarile ootame õpetajaid ja noorte juhendajaid, kes oleksid huvitatud arvamusrännaku koolitunni läbiviimisest oma klassi või noortegrupiga.

Seminar toimub Zoomi keskkonnas. Et teaksime, kellele osalemiseks Zoomi link saata, palume huvilistel end eelnevalt registreerida siin.

Kõik koolitundides, aga miks mitte ka iseseisvalt rännakul osalenul tekkinud ettepanekud ja ideed saadetakse riigikantseleile. Noorte esitatud ideid tutvustatakse nii avalikkusele kui ka otsustajatele.

„Eesti 2035“ on riigi pikaajaline arengustrateegia, mis seab Eestile peamised sihid ning toob välja vajalikud muutused. Arvamusrännaku eestvedaja on riigikantselei. Selle ettevalmistusele ja läbiviimisele aitavad kaasa keskkonnaministeerium, HARNO, Eesti õpetajate liit, Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate selts, Eesti noorteühenduste liit, noorte kliimanõukogu jt. Tegevust rahastatakse ühtekuuluvusfondide 2014–2020 rakenduskava prioriteetse suuna 12 „Haldusvõimekus“ meetmest 12.2 „Poliitikakujundamise kvaliteedi arendamine“.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!