Õpetajate Leht 14. mail

12. mai 2021 - Kommenteeri artiklit

Harjutusi iseseisvaks eluks

Tutvustame Clanbeati rakendust, mille abil saab klassijuhataja jälgida oma õpilaste meeleolu ning neil iseseisvalt õppimise harjumusi kujundada.

OECD ülemaailmne haridusfoorum väärtustas hoolivust

Ülevaade 10.‒12. maini toimunud OECD ülemaailmsest haridusfoorumist, mille teemaks oli hariduslik kihistumine ning selle ületamine digi- ja personaliseeritud õppe abil.

Valga põhikool keskendub õpetajate tööõnne suurendamisele

Valga põhikoolis rakendatakse programmi HappyMe, mille abil saab teada, kui palju jääb ettevõttes töötajate potentsiaali kasutamata ja kuidas luua töötajate vahel lähedasemad suhted.

Äkki panete oma lapse vene kooli?

Tartu Rahvusvahelise Maja tegevjuht Nastja Pertsjonok osutab, et mõnedki eesti koolid suunavad muukeelseid lapsi vene õppekeelega koolidesse, sest seal õpetatakse keelekümbluse meetodil.

Ettevõtliku ja rahatargana töömaailma

Järgmiseks kooliaastaks on õpetajaile juba ootel vajalikke materjale. Kolmandale kooliastmele on valminud uus ettevõtlus- ja karjääriõpet lõimiv ainekava „Ettevõtlikuna töömaailma“, algklassidele aga ettevõtlikkuse ja rahatarkuse töölehed.

Õpetaja teekond enesekindla kannatlikkuseni

Õpetaja töö on ebatavaliselt stressirohke. Igapäevast stressi kogeb uuringute järgi veerand kuni pool õpetajatest ning õpetaja stress ei jäta puutumata ka õpilasi. Psühholoog Tõnu Jürjen arutleb, mis aitab õpetajal kõige kindlamini pingete ja raskustega toime tulla.

Õpetajat aitamata ei saa aidata õpilast

Koroonaaeg on toonud esile vaimse tervise teema. Kuna paljud probleemid sel ajal võimenduvad, oli pandeemia justkui päästik, mis varjus olnu välja tõi, tõdeb Eesti koolipsühholoogide ühingu juht Karmen Maikalu, kelle sõnul võiksidkurnatud ja läbipõlemise lähedal õpetajad julgemini oma muret jagada ja nõu küsida.

Üliõpilased läksid vabatahtlikena lasteaeda appi

Distantsõpe kasvatas õpetajate ja õppijate koormust kõigis haridusasutustes. Tartu ja Tallinna ülikool algatasid 2021. aasta veebruaris programmi, kus ühelt poolt kutsuti koole ja lasteaedu oma abivajadusest teada andma ning teisalt otsiti üliõpilasi, kes sooviksid vabatahtlikuna panustada. Oma kogemust jagavad Naba eralasteaia õpetajad ja vabatahtlikud.

Konkursitööd katsid kogu haridusmaastiku 

Juba kolmekümne esimest korda viisid Eesti teadusagentuur ja haridus- ja teadusministeerium läbi haridusteaduslike tööde riikliku konkursi. Tänavusele konkursile esitati võrreldes varasemate aastatega palju rohkem töid, kokku 61.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!