Õpihuvi laagrite toetuse taotlusvoor avaneb 17. mail

12. mai 2021 HTM - Kommenteeri artiklit

17. mail saab hakata taotlema toetusi õpihuvi laagrite korraldamiseks. Laagrite eesmärk on turgutada õpilaste õpimotivatsiooni ja vaimset tervist ning toetada üldpädevuste ja ainevaldkondade vastu huvi kujundamist.

„Õpihuvi laagrid on suurepärane võimalus pakkuda haridus- ja noortevaldkonna koostöös meie lastele ja noortele sisukaid, põnevaid ja arendavaid tegevusi,“ sõnas haridus- ja teadusminister Liina Kersna. „Kutsun üles nii ülikoole, huviringe kui ka koole panema pead kokku ning looma koos midagi, mis toob lastele ja noortele sära silmisse ning turgutab õppimis- ja avastusrõõmu.“

Taotlusvorm avaneb 17. mail ning taotluste esitamise viimane päev on 11. juuni.

Laagrites saab korraldada tegevusi 1.–12. klassi ning kutsekoolide õppijatele. Taotlema on oodatud nii koolide ja huvikoolide pidajad, koolid, sõltumata nende omandivormist, ülikoolid kui ka noorsootöö ja huvitegevuse pakkujad.

Laagri tegevused tuleb kavandada ja/või viia läbi haridus- ja noortevaldkonna koostöös. Õpihuvilaagri üks vahetus kestab kolm päeva kuni viis ööpäeva. Toetus ühe osaleja kohta on maksimaalselt 120 eurot ja osalejale peab laager olema tasuta. Eraldatud toetust on taotlejal õigus kasutada kuni 31. detsembrini 2021.

Möödunud aastal toetati lisaeelarvest laagrite korraldamist enam kui 2,7 miljoni euroga, mille toel said laagri- või malevakogemuse 23 000 last ja noort. Tänavu on lisaeelarvega eraldatud õpihuvi laagrite korraldamiseks 6 miljonit eurot, mis võimaldab pakkuda sisukat vaba aja veetmist vähemalt 50 000 osalejale.  

13. mail kell 15. toimub virtuaalne infotund taotlejatele. Lisainfo www.hm.ee/kriisitoetus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!