President Kaljulaid ootab noori Eesti kunstist kirjutama

15. mai 2021 Vabariigi Presidendi kantselei - Kommenteeri artiklit

President Kersti Kaljulaid kutsub üles 15–19-aastaseid koolinoori sel suvel Eesti kunstinäituseid ja galeriisid külastama ja nähtust-kogetust kirjutama.

„Kunstinäitused on viimasel aastal pidanud pikalt suletud olema ja kunstnikel on olnud vähem võimalusi oma töid eksponeerida. Nüüd, kus saab jälle galeriisid ja näituseid päriselt külastada, on hea hetk leida Eesti kunstnikke, kes nooremat põlvkonda kõnetavad. Kunsti mõistmiseks ei ole õiget ega valet viisi ja kutsun koolinoori taas Eestile kirjutama ning kunstist inspireerituna oma mõtted kirja panema,“ ütles riigipea üleskutses.

Kirjutada võib arvustuse, essee, luuletuse, räpiloo või teha video – täpselt selle, mis noore meelest nähtu kõige paremini esile toob ja kokku võtab. Eesti kunstist inspireeritud mõttedtuleb saata 17. septembriks kirjutaEestile@vpk.ee.

Rohkem infot üleskutse kohta leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!