Schoolaby üleskutse: kiida digiõpetajat!

13. mai 2021 - Kommenteeri artiklit

Lõppevat kooliaastat jääb iseloomustama suuresti digiõpe, mille toel oli ka viiruslainete ajal võimalik säilitada mõningane järjepidevus laste õppetöös. Sellises mahus ja tempos õppetöö ümberkorraldamine veebi on olnud tõsine väljakutse kõigile õpetajatele, mistõttu kutsubki digiõppeplatvorm Schoolaby üles tunnustama õpetajaid nende pingutuse ja panuse eest. Tublisid digiõpetajaid premeeritakse Schoolaby üllatusrohke kingikotiga.

Eesti koolijuhtide ühenduse esimehe Urmo Uibolehe sõnul on digiõpetajate tunnustamine eriti oluline kooliaasta lõpunädalatel, mil õpetajad töötavad oma võimete piiril, et viiruse kiuste saaks kogu õppekava läbitud. „Tunnustust väärivad kõik õpetajad, kes on leidnud tasakaalu tööaja ja muude tegevuste vahel ning olnud sealjuures motiveerivad, entusiastlikud ning inspireerivad. Lisaks õpilastele on õpetajatel tarvis toetada oma meeskonda ning ka lapsevanemaid, kelle jaoks on distantsõpe ju olnud samuti stressirohke,“ ütles Uiboleht.

Eesti õpilasesinduse liidu juhatuse esimees Kristin Pintson leiab, et lõppeva digiõppeaasta üks suurimaid väljakutseid on olnud kõigi osapoolte vaimse tervise hoidmine, kuid suurima võiduna näeb ta nii üld- kui ka digipädevuse arengut. „Digioskused on arenenud nii õpilastel kui ka õpetajatel, kusjuures üksteist on selles väga palju toetatud. Digiõppel erinevate lahenduste kasutamine teeb õppetöö huvitavamaks ja mitmekülgsemaks ning seetõttu kindlasti ka efektiivsemaks. Jagades digiõppe- ja õpetajate edulugusid laiema avalikkusega, saavad ka teised koolid ja õpetajad neist inspiratsiooni ‒ nii kanduvadki head lahendused edasi. Kui digiõppe võimalusi leidlikult ära kasutada, on sellest ainult võita,“ arvab Pintson. 

NetGroupi loodud digiõppeplatvormi Schoolaby eestvedaja Priit Kongo usub, et digiõpe on haridussüsteemis oluline osa, mis vajab igal aastal edasiarendamist. Oluline on kõiki õpetajaid sel uuel teekonnal toetada ning tunnustada. „Kõik õpetajad, kellega oleme sel kooliaastal vestelnud, on toonud põhiliste proovikividena välja suurenenud töömahtu ning tehnoloogiaga seotud kitsaskohti. Samas oli õpetajatel võimalus näidata üles nutikust ning leida just need sobivad viisid, kuidas õppeprogramm ka digiõppena läbi viia. Meie eesmärk ongi neid õpetajaid tunnustada ning jagada nippe, kuidas tulevikus muuta e-õpe kõigile mugavamaks ja meeldivamaks,“ selgitas Kongo.  

Schoolaby innustab kõiki õpilasi, lapsevanemaid ja koolijuhte kiitma õpetajat, kes on olnud eeskujuks digiõppega kohanemisel ja selle läbiviimisel. Olgu tunnustuse aluseks õpetaja uudsed ja nutikad õpimeetodid, leidlikud ülesanded, paindlikkus või mistahes muu, mis on õpilasele, lapsevanemale, kolleegile või koolijuhile positiivselt silma jäänud. Kiitust on võimalik jagada lehel www.digiopetaja.ee 11. juunini. Kõik tunnustused avaldatakse kampaania kodulehel ning tublisid digiõpetajaid premeeritakse Schoolaby üllatusrohke kingikotiga.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!