Tallinna Heleni koolis avatakse maailmatasemel arvutiklass pimedatele õpilastele

17. mai 2021 - Kommenteeri artiklit

Esmaspäeval, 17. mail kell 15.15 avatakse Tallinna Heleni koolis, Ehte 7, nüüdisaegne arvutiklass kooli pimedatele õpilastele. Avamisel osaleb sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja koolijuht Erki Korp.

Tallinna Heleni kool on ainulaadne kool Eestis, sest koolis õpetatakse pimedaid, kurte ja kõnepuudega lapsi, samuti on kooli koosseisus lasteaed erivajadustega lastele. Koolis ja lasteaias käib kokku ligi 200 last. Tegemist on Tallinna ja Põhja-Eesti kompetentsikeskusega erivajadustega laste.

Arvutiklassi ettevalmistamisel tegi kool koostööd Eesti pimedate liiduga, et saada põhjalik ülevaade kaasaegsetest infotehnoloogilistest lahendustest pimedatele ja vaegnägijatele. Kahe pimedate arvuti ja printeri soetamist Rootsist toetas Tallinna haridusamet 14 280 euroga. Lisaks toetas Tallinna IT-teenistus kahe tavaarvutikomplektiga ning kool omalt poolt valmistas ette klassiruumi.

„Oleme väga tänulikud selle pea 20 000-eurose panuse eest meie kooli pimedate õpilaste õppimisvõimaluste avardamiseks“, ütles koolijuht Erki Korp. „Oluline on see, lisaks arvutikomplektidele on klassis punktkirja printer, mis teeb sellest täiusliku õppekeskkonna,“ lisas Korp.

Ainus pimedatele mõeldud arvutitarvikute edasimüüja Eestis on MTÜ Jumalalaegas, kes garanteerib õppeklassi kasutamisele võtmiseks vajaliku koolituse ja garantii toodetele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!