Tarkvaraettevõte tunnustab õdede päeval õendusüliõpilasi stipendiumitega

12. mai 2021 Tartu Tervishoiu Kõrgkool - Kommenteeri artiklit

Eesti suurim tarkvaraarendusettevõte Playtech Estonia andis tänase rahvusvahelise õdede päeva puhul kümnele esimesele õendusüliõpilasele üle 500-eurosed stipendiumid.
Tunnustuse said üliõpilased, kes on andnud olulise panuse kutseala ja kõrgkooli arengusse ning laiemalt ühiskonda ‒ kõik stipendiumi saajad töötavad õpingute kõrvalt tervishoiuasutustes, osa neist on teinud seda vabatahtlikuna.
„Õdedest, aga veelgi laiemalt tervishoiuspetsialistidest, nende rollist ning paraku ka suurest puudusest Eesti tervishoiusüsteemis räägitakse pidevalt. Kui aga üks ettevõte annab oma panuse, et toetada just tulevasi spetsialiste nende õpiteekonnal, siis see on tunnustuseks ja motivatsiooniks stipendiaatidele ning niisamuti väärtustab see seda elukutset,” tundis Tartu tervishoiu kõrgkooli rektor Ulla Preeden heameelt, et tervishoiutöötajate panust on märgatud.
Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkar selgitas, et stipendiumi saanud on kõik väga tublid üliõpilased, kes töötavad tervishoiuasutustes hooldaja või abiõena, on panustanud tervishoidu COVID-19 olukorras, olnud aktiivsed kogukonnateenuste pakkumisel ning kõige selle kõrval on neil ka väga head õpitulemused ja selge tulevikunägemus, kuidas õena ennast edasi arendada. Koostöös Playtechiga loodud Tartu tervishoiu kõrgkooli õe õppekava stipendiumi pälvisid Eelika Kapitan, Merili Ootsing, Kadi Hõlpus, Theodora Nõmmik, Merette Arula, Merily Uppin, Marike Peedosaar, Mari-Liis Peedumäe, Kassandra Teder ja Liis Antsi.
Uus stipendiumifond on hea näide erasektori ja haridusasutuse koostööst. Playtech Estonia esindaja Martin Pedak tõi välja, et Playtechi jaoks on ühiskonda tagasi panustamine oluline ning ettevõte toetab mitmeid südamelähedasi valdkondi. „Stipendium innustab õenduse üliõpilasi töökätepuuduses meditsiiniasutustele appi minema ning ka erialaõpinguid edukalt lõpetama. Õenduse üliõpilastele stipendiumite andmine on Playtechi jaoks esmakordne, kuid soov valdkonda panustada ajendab stipendiumeid välja panema ka järgmisel õppeaastal,“ lisas Pedak.
Tartu kultuurkapitali juurde loodud Tartu tervishoiu kõrgkooli õe õppekava stipendiumi fondi võivad panuse anda kõik, nii era- kui juriidilised isikud.
Rahvusvahelist õdede päeva tähistatakse igal aastal 12. mail ‒ see on modernse õenduse rajaja Florence Nightingale’i sünnipäev.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!