Tartu õpilased saavad õppeaasta lõpuni tasuta koolilõuna

18. mai 2021 Tartu linnavalitsus - Kommenteeri artiklit

Tartu linnavalitsus otsustas tänasel istungil pakkuda kõigile linna koolide õpilastele 17. maist kuni 11. juunini tasuta koolitoitu.

Tartu linna lapsevanemad ei pea koolilõuna eest osamaksu tasuma lisaks algklassis õppivatele lastele nüüd ka 5.‒9. klassis ja gümnaasiumis õppivate laste eest. „Kuna sel aastal oli enamik õpilasi koroonaviiruse leviku tõkestamiseks distantsõppel, siis jäi riigilt saadud koolilõunatoetus osaliselt kasutamata. See võimaldab meil pakkuda tasuta koolitoitu õppeperioodi lõpuni kõigile õpilastele,“ selgitas haridusosakonna finantseerimise spetsialist Janeli Meristo.

Linn tasub kogu koolilõuna maksumuse, mis on 5.‒9. klassi õpilastel 1,5 eurot ja gümnaasiumiastme õpilastel 1,7 eurot päevas. Lapsevanema osalus oli sellest vastavalt 45 ja ,70 senti. Eri pakettide (XL-praed jmt) hinnavahe kompenseerimise üle otsustab iga kool vastavalt oma eelarve võimalustele ise.

Linna kulu tasuta koolilõunale sõltub kooliskäijate arvust. Kui kõik õpilased käiksid igal koolipäeval kohal ja sööksid koolilõunat, siis läheks tasuta koolitoit 20 koolipäeva eest linnale maksma ligi 82 000 eurot.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!