Tudengid korraldasid koolis virtuaalse Soome ettevõtluspäeva

12. mai 2021 Elisabeth Orgmets Tallinna ülikool, noorsootöö eriala tudeng - Kommenteeri artiklit
Virtuaalse Soome ettevõtluspäeva pealava ja vestlusring. Foto: TLÜ

Tallinna ülikooli erialasid lõimiva õppe ELU projekti raames toimus virtuaalne Soome ettevõtluspäev Tallinna ühisgümnaasiumis, mis on ainus keskkool Eestis, kus soome keelt õpetatakse B-keelena.

Katseprojekti juhendasid ühisgümnaasiumi ja Tallinna ülikooli soome keele õpetaja Karola Velberg ja soome keele ja kultuuri külalislektor Tiina Söderman Soomest. Kuna ELU projektide üks põhimõte on interdistsiplinaarsus, osales projektis üliõpilasi eri erialadelt (infoteadus, politoloogia, sotsiaaltöö, noorsootöö, kehakultuur, rekreatsioonikorraldus, õigusteadus ja eesti filoloogia).

Ettevõtluspäeva eesmärk oli motiveerida noori õppima soome keelt, tõsta noorte teadlikkust soome keele oskajate eelistest rahvusvahelisel tööturul ning tutvustada karjäärivõimalusi Soome ettevõtetes, mis tegutsevad Eesti tööturul ja kus on vaja soome keelt osata, samuti informeerida noori soome keele praktiseerimise võimalustest.

TÜG-i põhikooli ja riiklikus õppekavas on välja toodud ettevõtlusõpe ning eraldi kirjeldatud ettevõtluspädevust, mille gümnasist peab saavutama. Harva seostatakse ettevõtlust keeleõppega, see vajadus tekib alles tööl olles.

Sissejuhatuse virtuaalsesse ettevõtluspäeva tegi politoloogia magistrant Triin Roos. Järgnenud vestlusringis rääkis Karola Velberg soome keele oskuse tähtsusest võrreldes teiste enimräägitud keeltega ning andis ülevaate soome keele praktiseerimisvõimalustest ning soome keele oskaja kandideerimise eelistest rahvusvahelisel tööturul.

Soome suursaatkonna majandusnõunik Frans-Anton Flander liitus meiega videoplatvormi kaudu ja tutvustas, milliseid uksi avab soome keele oskus rahvusvahelisel tööturul ja kus on võimalik soome keelt praktiseerida. Ta tõi näitena Helsinki, kuhu noortel on võimalus kandideerida tööle suvevaheajaks ning saada keelekeskkonnas töötades kogemus.

Töötubades tutvustasid soome keelt töökeelena kasutavad ettevõtted töötamise ja praktika võimalusi soome keele praktiseerimiseks ja õppimiseks. Kuigi õpilastel on algteadmised soome keelest olemas, on lihtsam täiendada keeleoskust keskkonnas, kus seda räägitakse.

Töötubades osalesid ABB, Soome Instituut, Manpower, Soome suursaatkond Eestis; Motonet OÜ, Fujitsu Estonia AS, Volume Design OÜ, Nordea, Prisma ning Azets Estonia Holding OÜ.

Kasutasime ettevõtluspäeva läbiviimisel Slido platvormi ja Zoomi. Virtuaalse ettevõtluspäeva tegi võimalikuks Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi meeskond. Ettevõtluspäevast võttis osa 296 inimest.

Tagasiside kooli juhtkonnalt, õpilastelt ja töötubades osalenud firmadelt oli positiivne, õpilaste arvates oli huvitav ja informatiivne ning küsitluste käigus selgus, et sellist üritust võiks korraldada igal aastal. Arvestades, et projekti eesmärk oli jätkusuutlikkus, on sellele ka lootust.

Projekt oli huvitav, töömahukas ja väljakutseid esitav osalenud üliõpilastele ja juhendajatele. Saime suurepärase kogemuse mahuka virtuaalesitluse koostamisest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!