Elva vald tunnustas silmapaistvaid ja aktiivseid noori

11. juuni 2021 Elva vallavalitsus - Kommenteeri artiklit
Sada noort tegijat. Foto: Kayvo Kroon

Eile õhtul, 10. juunil toimus Elva lauluväljakul Elva valla õpilaste tunnustamisüritus „100 noort tegijat“. Sündmusele olid kutsutud õpilased koos vanematega valla üheksast koolist, kes on oma õppetöö või koolivälise tegevusega panustanud nii iseenda, kooli kui ka kogukonna arengusse. 

Aunimetusega 100 noort tegijat tunnustatakse silmapaistvaid, aktiivseid ja uuendusmeelseid Elva valla koolide õpilasi, sealhulgas ka riiklike olümpiaadide parimaid ning kuld- ja hõbemedaliga koolilõpetajaid. 

Sel aastal anti välja ka aasta noore ja õpilaste aasta haridusteo tunnustus.  

Aasta noore tiitli pälvis Emily Hermann. Emily Hermann on ilu- ja rühmvõimlemisega tegelenud üle kümne aasta. Airi Pärn, kes on Emily treener, iseloomustab teda kui ülimalt pühendunud ning töökat neiut. Peale selle on aasta noorel suurepärased õpitulemused Elva gümnaasiumis, kus ta lõpetab sel aastal 9. klassi. Emily praktiseerib ka treeneriametit spordiklubis Airi.  

Õpilaste aasta haridusteo tunnustus anti Palupera põhikooli noortele. Kooli õpilasesindus osales koos õpetaja Kairit Leesaluga HARNO projektikonkursil „Ideeviit“. Selle tulemusena eraldati Palupera põhikooli õpilasesindusele raha. Projekti eesmärk oli tuua õpilased lähemale meediale ja selle loomisele, tarbimisele ning kriitilisele hindamisele. Taotletud rahaga soetati vajalikud vahendid ning tulemuseks oli kogu kooli puudutava meediaringi sünd. Palupera põhikooli direktor Svetlana Variku peab kõige väärtuslikumaks õpilaste iseseisvust ja pealehakkamist, mis väärib tunnustamist. 

Kõik tunnustatud jäädvustasid oma nime Elva valla auraamatusse, neile anti üle tänukiri ja meene.

Rahapreemia saavad medaliga koolilõpetajad, keda on sel õppeaastal kokku seitse. Elva gümnaasiumi lõpetas kuldmedaliga Kertu Kasesalu ja hõbemedaliga Merlina Paljuste. Miina Härma gümnaasiumi lõpetas kuldmedaliga Elva valla noor Oliver Mõttus ning hõbemedaliga Timmu Õunapuu. Tõrva gümnaasiumi lõpetas hõbemedaliga Elva valla noor Ella Maria Raud ning Hugo Treffneri gümnaasiumi Kadi-Liis Hansen ja Ave Albert.  

Sündmusel lõi meeleolu lauljaUudo Sepp. 

Elva valla koolides lõpetas 9. klassi 164 noort ja 12. klassi 50 noort. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!