Homsest asendub koolides maskikandmise kohustus soovitusega kanda maske

1. juuni 2021 HTM - Kommenteeri artiklit

Valitsuse otsuse kohaselt lõpeb 2. juunist keskne maskikandmise kohustus nii avalikes siseruumides kui haridus- ja noorteasutustes ning asendub soovitusega kanda rahvarohketes siseruumides maski.
„Oleme kõik koos pingutanud selle nimel, et koroonaviiruse epideemia Eestis taanduks ja meie lapsed saaks käia koolis ja huviringis ning täiskasvanud osaleda vajalikel koolitustel ja ennast täiendada. Praeguseks julgeme öelda, et olukord on paranenud sedavõrd, et saame loobuda kesksest maskikandmise kohustusest,“ sõnas haridus- ja teadusminister Liina Kersna. „Olukorras, kus siseruumis saab kokku palju inimes,i nagu näiteks vahetundides või üritustel, soovitan siiski maski endiselt kanda,“ lisas ta.
Ka valitsust nõustav teadusnõukoda leiab, et maskikandmise kohustus nakkuse levikut ennetava meetmena ei ole praegu enam endises ulatuses vajalik.
Keskne maskikandmise või nina ja suu katmise kohustus lõpeb 2. juunist kõikides siseruumides, kus see seni kehtinud on. See puudutab haridust, huviharidust ja -tegevust, noorsootööd, koolitusi, kultuuri, sporti, kirikuid, meelelahutust jm.
Maski kandmine või suu ja nina katmine on siseruumides endiselt soovituslik. Eriti soovitatakse seda kinnistes ja rahvarohketes kohtades, kus on kehv ventilatsioon ja distantsi hoida võõrastest inimestest keeruline, näiteks ühistranspordis.
Terviseametile jääb õigus maskikohustust määrata vastavalt vajadusele konkreetsetes kohtades või üritustel, samuti tohib tööandja koroonanakkuse leviku riski maandamiseks nõuda töötajatelt või ettevõte klientidelt maski kandmist.
Endiselt on oluline hoida inimeste vahel distantsi, pesta ja desinfitseerida käsi.

Ülevaade haridus- ja noortevaldkonna piirangutest: www.hm.ee/koroona.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!