Suurejooneline Kindluse koolikompleks hõlmab ka pneumohalli

14. juuni 2021 Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

Pühapäeval, 13. juunil avati Harjumaal Rae vallas uus koolikompleks, mis on koolipere enda sõnul kõige uhkem ja uuenduslikum Eestis.

Kindluse kool tegi 1.–6. klassi õpilastele uksed lahti küll juba 2020. aasta sügisel, kuid pühapäeval avati pidulikult terve koolikompleks, mis hõlmab muu hulgas spordihoonet ning pneumohalli. Kindluse kompleksi pneumohall, kus on soojenduse ja kunstmurukattega jalgpallistaadion, on ainus Eestis, mis asub väljaspool Tallinna linna.

Pneumohalli jalgpallistaadion on mitmekülgne tuule- ja lumevari, mis pakub suurepärast keskkonda jalgpalli harjutamiseks ja mängimiseks. Pneumohalli võib kasutada nii aasta ringi kui lihtsalt jahedal ajal harjutamiseks ja mängimiseks, mis tähendab, et suvel võib selle maha võtta.

Ühtlasi avati Kindluse spordihoone. Terve Kindluse kompleks on mõeldud kogukonnale kasutamiseks.

Viimase viie aasta jooksul on Rae vald ehitanud Peetri piirkonda kaks suurt põhikooli: 2016. aastal avati 649 kohaga Järveküla ja 2020. alustas tegevust 864 kohaga Kindluse kool.

Pühapäevase piduliku ürituse avas haridus- ja teadusminister Liina Kersna.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!