Tallinna keskraamatukogu soovitab: koduloomad

18. juuni 2021 - Kommenteeri artiklit

Riina ja Sami Kaarla „Loomaabi on teel“ (2021)

Sarja „Lemmikloomad ja robotid“ esimene osa ühendab nii tehnoloogiahuvilisi kui loomasõpru. Raamatu peategelane on hakkaja tüdruk Kati-e, kes armastab ühtviisi palju nii loomi kui elektroonikat ja programmeerimist. Koos oma parima sõbra, lendava robotiga Ti-bot moodustavad nad loomaabi agentide meeskonna, mis lahendab lemmikloomadega seotud muresid. Kõik olukorrad raamatus on realistlikud ja annavad konkreetseid juhiseid loomadega suhtlemisel. Raamatus on sobivas mahus teksti algklassilastele iseseisvaks lugemiseks ja rikkalikud illustratsioonid.

„Saame tuttavaks. Lemmikloomad“ (2017)

Raamat tutvustab lastele populaarseid lemmikloomi ja -linde. Välja on toodud põnevad faktid nende päritolu, väljanägemise, söömisharjumuste ja eluea kohta. Raamatu lõpust leiab noor lugeja väikese küsimustiku, kus on võimalus kohe oma loetud teadmised proovile panna. 

Jaanika Orav, Pirita raamatukogu juhataja 


Frauke Scheunemann „Winston, salamissiooniga kõuts“ (2020)

Briti lühikarvalise kassi Winstoni ja 12-aastase Kira kehad lähevad äikeselöögist tekkinud magnetväljas vahetusse. Professori hellitatud lemmik leiab end koolist inimeste seast, kesisemates oludes kasvanud Kira aga peab hakkama maid jagama Winstoni naaberkassidega. Üheskoos asutakse tegutsema – lahendatakse üks Kira emaga seotud kriminaalsevõitu lugu ja hulgaliselt sõprade ja koolikiusumuresid. Autor peatub põgusalt ka pereprobleemidel ja pagulaselu keerukusel.

Ly Mere, Pirita raamatukogu raamatukoguhoidja


Margit Sarapik „Tudu“ (2018)

Raamat jutustab meriseast nimega Tudu, kes elab Elli toas puuris. Igal õnnelikul meriseal peab olema soe kodu, söök, värske vesi ja perenaine, kes tema eest hoolitseb. Ent Tudu on õnnetu, sest Elli ei hooli temast nagu varem. Tudu ainsaks lohutuseks on möödunud aegade meenutamine ja igatsemine. Soe, helge ja õpetlik lugu väikestest koduloomadest ja loomade võtmisega kaasnevast vastutusest. Lugu räägib ka sellest, et unistuste poole tasub püüelda ja selles on meile suureks abiks sõbrad.

Diana Taukul, Pirita raamatukogu raamatukoguhoidja


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!