Ülikool tänas vabatahtlikest abiõpetajaid

17. juuni 2021 - Kommenteeri artiklit

11. juunil toimusid nii Tallinnas kui Tartus vabatahtlikest üliõpilastest abiõpetajate programmi tänuüritused. Tartu ülikooli vabatahtlikud kogunesid haridusteaduste instituudi Salme tänava õppehoone siseõues, kus tänukõnedega esinesid Pedagogicumi juhataja professor Margus Pedaste ja haridusteaduste instituudi juhataja professor Äli Leijen. Oma kogemustest rääkisid nii vabatahtlike abi vastu võtnud koolide ja lasteaedade esindajad kui vaprad vabatahtlikud. Ilmatsalu lasteaia direktor Inga Väikene rõõmustas, et vabatahtlikust saab neile sügisel täiskohaga õpetaja. Lüllemäe põhikooli direktor Jana Tiits rääkis suure soojusega vabatahtlikust kaugõppeabilisest, keda ta Tartus esimest korda silmast silma nägi. Üliõpilased kinnitasid, et said juurde kindlust, et õpetajatöö ning laste arenguga kaasa rõõmustamine on just nende jaoks. Tartu ülikooli vabatahtlikud said mälestuseks tänukaardi ja ülikooli rinnamärgi.  

Kaugõppel õppijate ja õpetajate toetamise programm käivitus haridus- ja teadusministeeriumi toel veebruaris. Kokku pakkus ennast vabatahtlikuks üle 350 õpetajakoolituse üliõpilase Tartu ja Tallinna ülikoolist. Sobiva asutuse leidis 157 tudengit, neist 86 Tartu ülikoolist. Abiks käidi 102 koolis ja lasteaias (Tartu ülikool 48) kokku ligi 3400 tundi (Tartu ülikool 1600). Vabatahtlikele, kes tänusündmusel osaleda ei saanud, saadavad programmi algatajad ja eestvedajad oma tunnustussõnad videoläkitusena.

Vabatahtlike programm jätkub sügisel ja kestab kalendriaasta lõpuni. Koolid ja lasteaiad võiksid julgemini seda võimalust kasutada, et leida tuge näiteks üksikutele raskustes õpilastele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!