Haridus- ja noorteamet kutsub üldharidus- ja kutsekoole kandideerima aasta kooli tiitlile

30. aug. 2021 Haridus- ja noorteamet - Kommenteeri artiklit

Kevadel startinud aasta kooli konkurss on avatud veel neli nädalat. Osalema on oodatud kõik Eesti üldharidus- ja kutsekoolid. Kooliperedel on kandideerimiseks aega 26. septembrini.

Tänavu juba neljandat korda toimuv konkurss on ellu kutsutud, et tunnustada koole, kus õppimine on inspireeriv ja innovaatiline. „Suvepuhkuselt naastes on aasta kooli konkursist osavõtmine kooliperedele suurepärane võimalus ühiselt midagi loovat ja lõbusat ette võtta. Nagu varasematel aastatel ootame ka sel korral õpilaste poolt vahvat pealehakkamist, et koguda kokku see, mis annab kõige paremini edasi kooli ühtehoidvat ja inspireerivat õpikeskkonda,“ selgitas haridus- ja noorteameti peaspetsialist Kadri Ratas.

Tänavu tahetakse konkursiga eriti esile tõsta neid koole, kus keerulisele aastale vaatamata on kvaliteetse õppe tagamise kõrval leitud viise koolipere ühtsustunde säilitamiseks ning igaühe heaolu ja hakkamasaamise toetamiseks.

Tiitlile kandideerimiseks tuleb kooliperel saata 26. septembriks aadressil aastakool@harno.ee lühivideo, pildigalerii ja kaaskiri. Täpsed tingimused konkursil osalemiseks leiab siit.

Konkursi žürii valib kõikide osalejate seast välja kümme finalisti. Žüriisse kuuluvad Kristin Pintson Eesti õpilasesinduste liidust, Annike Soodla haridus- ja teadusministeeriumist, Triin Saar haridus- ja noorteametist, Laura Kõrvits ERR-i noortesaatest „Nova“  ning laulja ja muusikapedagoog Hanna-Liina Võsa. Konkursi võitja selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Aasta kool 2021 avalikustatakse 29. oktoobril ETV otsesaates „Terevisioon“.

2020. aastal pälvis aasta kooli tiitli Võru gümnaasium, aasta varem Viljandi gümnaasium ning esimese aasta kooli tiitli sai Tallinna 32. keskkool.

Aasta kool on osa Haridus- ja teadusministeeriumi korraldatava aasta õpetaja konkursist, mille eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Konkursi läbiviimist toetab Euroopa sotsiaalfond.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!