Haridusteadlased tutvustavad konverentsil haridusavalikkusele uusimaid kasulikke teadustulemusi

1. aug. 2021 Pedagogicum - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikooli Pedagogicum korraldab kooliaasta eel Tartus konverentsi „Kuhu lähed, Eesti haridusteadus?“, kuhu oodatakse kuulama ja kaasa rääkima haridustöötajaid, õpetajaks pürgijaid ja kõiki teisi haridushuvilisi.

Konverents toimub 26. augustil kella 10‒18 Salme 1a õppehoones Tartus. Esitlusele tulevad põnevad ja harivad ettekanded Tartu ülikooli teadlaste viimaste aastate töödest, mille käigus tuvastati õpetajahariduse kitsaskohti ja töötati välja lahendusi nende ületamiseks. Peaettekandega esineb Tartu Jaan Poska gümnaasiumi vastvalitud direktor Mari Roostik. Haridusteaduse hetkeseisu ja sihte käsitletakse vestlusringis, kus osalevad Urmo Uiboleht, Evelin Sarapuu, Margit Timakov, Tatjana Kiilo, Heli Mattisen, Tiia Õun ja Äli Leijen.

„Konverentsil tutvustavad Tartu ülikooli haridusteadlased oma uuringuid, mis on toetanud koolide, lasteaedade ja ülikoolide jaoks koolituste, hindamisvahendite ja arendustegevuste väljatöötamist,“ ütles Pedagogicumi juhataja professor Margus Pedaste ja lisas, et saab näha ja kuulda, kuidas haridusteadus aitab lahendada olulisi probleeme, aga osaleda ka põnevates aruteludes.

Lisaks toimuvad konverentsil paralleelsessioonid, mille puhul on osalejatel võimalik valida kahe esitluse vahel huvipakkuvam. Näiteks saab kuulda, kuidas olla ebakindlale õppurile toeks, milliseid võimalusi pädevamaks professionaaliks kujunemisel pakuvad õpetajate õpiringid, milliste võtetega toetada õpilaste sisemist motivatsiooni kehalise kasvatuse tunnis ja kuidas edendada kaasavat haridust nii lasteaias kui ka koolis. Uut ja kasulikku leiab kindlasti igaüks!

Konverentsil osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine, mis on avatud 15. augustini või kuni kohti jätkub. Ajakava on leitav siit. Korraldajad jätavad endale õiguse teha ajakavas muudatusi. Konverentsi on võimalik ka järelvaadata Tartu ülikooli haridusteaduste instituudi kodulehelt.

Konverentsiga lõpeb kolmeaastane projekt „Tartu Ülikooli õpetajahariduse kompetentsikeskuse Pedagogicum teadus- ja arendusvõimekuse tõstmine“, mida toetab Euroopa sotsiaalfond. Projekti sisuks oli teadustöö haridusuuendust toetavate sekkumiste väljatöötamiseks ning selle eelarve oli 1,5 miljonit eurot. Projekti üks eesmärk oli toetada ülikooli õpetajakoolituse muutumist teaduspõhisemaks.

Pedagogicum on Tartu ülikooli üksus, mis koordineerib õpetajakoolituse ja haridusteaduse arendamist kõigis ülikooli valdkondades.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!