Õpetajate Leht 27. augustil

25. aug. 2021 - Kommenteeri artiklit

Liina Kersna: “Kui õpetaja on hoitud, on seda ka lapsed

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna andis uue õppeaasta künnisel Õpetajate Lehele intervjuu ja vastas koolirahva küsimustele. „On olnud väga raske aeg, sest pidevalt on tulnud kriisi juhtida,“ täheldas Kersna ja avaldas lootust, et algaval aastal saavad koolid rahulikult toimida ja minister tegelda ka teiste teemadega, mille pärast südant valutab.

Lugema õppimine Eestis, Lätis ja Leedus

Kõrveküla kooli klassõpetajad Piret Jõul ja Tuuli Helk kirjutavad, missuguseid nutikaid lugema õpetamise meetodeid on nad saanud Läti ja Leedu, aga ka Eesti kolleegidelt.

Asendusõpetajana õpiabi pakkumas

Koolid võiksid tellida asendusõpetaja ka siis, kui abi ei vaja mitte terve klass, vaid üksainus õppija, soovitab asendusõpetaja Kadri Ugur. Ta kirjutab lähemalt, kuidas ta asendusõpetajana kaks raskustesse sattunud õpilast tagasi ree peale aitas.

Kuidas paremini mõista autistlikku õpilast? Julgustuseks õpetajale

„Kui õpilasel on autismidiagnoos, tähendab see, et tal on neuroloogilistest eripäradest tingitud vajadusi, mis ei pruugi kõrvalseisjale selgelt tajutavad olla, kuid millega arvestamine on ladusa koostöö eeldus,“ kirjutab tegevusterapeut Ande Etti.

Laps läheb lastesõime

Sügisel alustab lasteaiateed terve hulk lapsi, kes peavad kohanema uutmoodi elukorraldusega. Laste kohanemisest sõimerühmas ja sõimerühma õpetaja tööst räägivad Tallinna Mõmmiku lastesõime direktor ja õpetajad.

Arenda õpilaste andmekirjaoskust uue tõhusa tööriistaga

Statistikaameti peadirektori asetäitja Andres Kukke tutvustab programmi StatsFacts ja teisi andmekirjaoskuse arendamise uusi võimalusi.

Millist tuge vajavad ettevõtlusõpetajad?

Kuidas saaksid õpetajad ettevõtlusõpet huvitavamaks ja edukamaks muuta – sellest on räägitud palju. Oluliselt vähem on pööratud tähelepanu õpetaja vajadustele − mida saaks institutsionaalselt teha, et ettevõtlusõpetajatel oleks paremad tingimused ja suurem motivatsioon õpetada. Hea võimaluse ettevõtlusõpetajate kogemuste ja vajaduste teadasaamiseks andsid asjaosalistega läbi viidud individuaal- ja fookusgrupi intervjuud ettevõtlus- ja karjääriõppe programmi „Edu ja tegu“ uuringu „Ettevõtlusõppe rakendamine üld-, kutse- ja kõrghariduses“ raames.

Häid kutseoskusi saab kooli ja tööandja koostöö korral

Üle Eesti tegutsev G4S on leidnud kutsekooliga koostöös enda jaoks parima lahenduse – vastvärvatud töötajad suunatakse kutset õppima ja suurt tähelepanu pööratakse praktikale töökohal. Õppijaid juhendavad tööl ettevõte oma väljakoolitatud inimesed. Turvafirma ja Tartu kutsehariduskeskuse koostöös valmis ka turvatehnika valdkonna õppematerjal. Kooliga käsikäes tegutsemise tulemus on hästi tööks ette valmistatud spetsialistid. Selline koostöö vääris parima praktikakoha tunnustust.

Urvaste malev – uus ja omamoodi võimalus

Antsla vallas Urvaste koolis loodi möödunud suvel esmakordselt HEV-õpilaste malev. Kui alustajail olid toeks suurte õpilasmaleva kogemustega pärnumaalased, siis tänavu oli kooliperel juba rohkem teadmisi ja julgust ettevõtmist korrata. Laager õnnestus ja laste üks suvenädal sai mitmekesiselt sisustatud. Lisaloos jagab oma kogemusi kooli direktor Jaanika Käst.

Kirjandus tuleb tagasi

Pärnus toimus esimene kirjandusfestival. Samas peeti ka üleriigilise Lydia Koidula etluskonkursi lõppvoor, mille võitjaks tuli Hugo Treffneri gümnaasiumi 11. klassi õpilane Maara Parhomenko.

HARJUMAA KOOLIVÕRK: Tallinn muudkui kasvab

Viimase kümne aastaga on Tallinna põhikooliõpilaste arv kasvanud enam kui 10 000 õpilase võrra. Vajadus gümnaasiumikohtade järele kasvab eeloleval viiel aastal praegusega võrreldes veel ligi 4000 võrra.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!