Rahvusraamatukogu avab saatkonna Solarises

27. aug. 2021 Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit
Rahvusraamatukogu saatkond luuakse vanasse Ringvaate stuudiosse. Foto: Liis Treimann / PM / Scanpix Baltics

Eesti Rahvusraamatukogu avab septembris Solarise keskuses oma esinduse, kus pakutakse võimalust ajalehti, ajakirju ja raamatuid sirvides aega veeta, raamatuid laenutada ning kohal on ka infonõustamist pakkuvad infospetsialistid.

Solarise eelis on selle asukoht linnasüdames, rahvusraamatukogu saatkond luuakse vanasse „Ringvaate“ stuudiosse. Rahvusraamatukogu hoone rekonstrueerimise ajal võimaldab selline lähenemine pakkuda teenuseid lugejale lähemal. 

Alates septembrist pakutakse saatkonnas infonõustamise teenust, kus spetsialistid aitavad infohulgas orienteeruda, vajalikku infot leida ja andmebaase kasutada. Teenus on tasuta. Samuti pakutakse väikeses mahus raamatute laenutust ning ajalehtede, ajakirjade sirvimise võimalust. Lisaks on ruumis ka väikene lasteraamatute nurk. Solarise teisel korrusel on avatud näitus „Millised on tuleviku raamatukogud?“. 

„Rahvusraamatukogu kolimisperioodil, hinnanguliselt novembrist 2021 kuni jaanuarini järgmisel aastal, on Solarise saatkond lugejatele ainsaks teeninduspunktiks, aidates nii leevendada meie teenuste katkestusi. Rekonstrueerimise ajal võimaldab see hoida rahvusraamatukogul sidet kõigi oma lugejatega,“ sõnas rahvusraamatukogu teenindusosakonna juhataja Helena Pant.

„Meil on väga hea meel, et rahvusraamatukogu on leidnud tee Solaris keskusesse,“ ütles keskuse turundusjuht Kristin Lepikson. „Oleme alati pidanud oluliseks Solarise kultuurifunktsiooni. Kui eelmisel aastal avasime meie kahele kinole ja kontserdimajale lisaks Solarise galerii, siis nüüd, rahvusraamatukogu lisandudes saame külastajatele veelgi kvaliteetsemat vaba aja veetmise võimalust pakkuda,“ lisab Lepikson.

Idee tuua raamatukogu kaubanduskeskusesse sündis teenusedisaini koolitusprogrammis, mille viis rahvusraamatukogu töötajatele läbi Jana Kukk Rethinkist. 

„Rahvusraamatukogu meeskond sai hakkama teoga, millega paljud suured ja pika ajalooga organisatsioonid tihti hakkama ei saa – teenusedisaini koolitusprogrammi raames sündinud miniraamatukogu ei jäänud vaid ideeks, vaid see viiakse eksperimendi korras ka ellu. Julgus päriselt katsetada on see, mis eristab teenusedisaini edukalt rakendavat organisatsiooni. Eriti hea meel on selle üle, et rahvusraamatukogu tuleb inimestele lähemale ja ei tundu enam kauge ja elitaarne,“ rõõmustas agentuuri Rethink asutaja Jana Kukk.

Eesti Rahvusraamatukogu hoone läheb uuest aastast rekonstrueerimisse. Lisaks Solarisele avab rahvusraamatukogu pärast kolimist oma uksed 2022. aastal Narva maantee 11 asenduspinnal.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!