Sadulas püsimiseks tuleb pidevalt vändata

20. aug. 2021 Sirje Pärismaa toimetaja - Kommenteeri artiklit
Rattaretkel läbisid koolijuhid 160 kilomeetrit. Foto: Urmo Uiboleht

Enne uue õppeaasta algust, augusti esimestel päevadel startis 36 koolijuhti juba kaheteistkümnendat korda rattaretkele.

Tänavu olid sihiks Järvamaa ja sealsed õppeasutused. Läbitud sai rohkem kui 160 kilomeetrit, väisati Väätsa põhikooli, Vodja kooli, Türi ühisgümnaasiumi, Aravete keskkooli, Järva-Jaani gümnaasiumi, Koeru keskkooli, Roosna-Alliku põhikooli, Peetri kooli, Koigi kooli, Retla-Kabala kooli, Järvamaa kutsehariduskeskust, Laupa põhikooli ja Türi põhikooli. 

Miina Härma gümnaasiumi arendusjuht Tiia Lepik on osalenud kõigil kaheteistkümnel retkel ja peab neid matku üheks ägedamaks õppimisvormiks, sest see on nii mitmetahuline.

„Kõige suurem väärtus on seltskond,“ lausub Lepik. „Need lõputud koolijutud ja kogemuste vahetamine, mis vändatud kilomeetrite jooksul eri kõrvalsõitjatest koolijuhtidega kõneldud saavad, on innustavad ja õpetlikud. Külastatud koolidest on väga palju õppida. Imetlusega olen jälginud, millist suurepärast sisu meie koolide juhid oma meeskonnaga loovad. Kui kooliaasta jooksul tekivad küsimused, on väga mugav nõu ja pedagoogilisi arutlusi pidada uute ja vanade tuttavatega Eestimaa eri paigust. Väärtuseks on loomulikult rattasõidu rõõm ja Eestimaa avastamine. Millal iganes neid kilomeetreid hiljem autoga läbin, meenuvad erinevad paigad. Eriti magusalt meenutan eneseületust pikkadel tõusudel ning vihmaga vastutuult sõitmistel.“

Järvamaast jäi Tiia Lepikule meelde mõisakoolide rohkus, imetlust tekitas Koigi kooli särtsakas juht ja lilleaed. Ühiselt külastati ka rattamuuseumi ja nauditi karismaatilise Valdo Prausti giidituuri. Ehk jõuab sinna ühel päeval ka üks koolijuhtide rattaretke ratas, mis 15 aasta jooksul Eesti koolid on läbi sõitnud!

„Et sadulas püsida, tuleb pidevalt vändata,“ tõdes Eesti koolijuhtide ühenduse esimees Urmo Uiboleht. „See retk on oodatud just kooskogemise tunde pärast, avardab silmaringi, tutvustab Eesti hariduse rikkust ja mitmekesisust. Külg külje kõrval kilomeetreid vändates sai pidada arutelusid, jagada kogemusi ning häälestada end uuele kooliaastale. Eestimaa süda võlus oma võrratute mõisakoolide, põnevate koolimajade, positiivse energia ja külalislahkete koolijuhtidega. Raplamaa, pane end valmis!“


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!