2. oktoobril viib Ajaloobussi reis tutvuma Läänemaa lähiminevikuga

28. sept. 2021 Eesti Ajaloomuuseum - Kommenteeri artiklit
Breti kivi. Foto: Inge Laurik-Teder

Laupäeval, 2. oktoobril sõidame ajaloodoktori ja arheoloogi Mati Mandeli juhtimisel Läänemaale.

Reisi keskmes on Läänemaa lähiminevik ‒ tutvume admiral Johan Pitka nn pitkapoiste võitlusradadega ning Otto Tiefi valitsuse põgenemisteega Läänemaale.

Vaatame oma silmaga üle Risti raudteejaamas asuva küüditamismonumendi ning käime ära Hallimäe muinaslinnusel. Ridala lähistel peatume Põgari palvemaja juures, kus toimus Otto Tiefi valitsuse viimane istung.

Järgnevalt viib bussi teekond hiljuti lõpliku kuju saanud 1944. aasta suure põgenemise mälestusmärgi juurde Puise rannas.

Tutvume keskaegse Maarja Magdaleenale pühitsetud Ridala kirikuga ning peatume Breti kivide juures.

Reisi viimane huviväärsus on Eesti vanim säilinud puitmõis Keskveres.

Ajaloobussi väljasõit on Tallinnast Maarjamäe ajalookeskuse parklast (Pirita tee 56) kell 9. Tagasi Tallinna jõutakse orienteeruvalt kell 18.

Piletihind on 23 eurot, hinnas on ka kodune lõuna. Osalejatel soovitame riietuda ilmastikule sobivalt ja panna mõnusad jalanõud, millega saab liikuda maastikul.

Pileti saab osta SIIT.

Vastavalt Vabariigi Valitsuse otsusele saab reisil osaleda esitades ühe kolmest tõendist:

1. vaktsiinipass,

2. COVID-19 läbipõdemist kinnitav tõend,

3. negatiivset testitulemust kinnitav tõend (PCR-testi tulemus kehtib 72 tundi, antigeenitesti tulemus 48 tundi).


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!