Aasta kool 2021 tiitlile saab kandideerida nädala lõpuni

20. sept. 2021 HARNO - 1 Kommentaar

Eesti üldharidus- ja kutsekoolid saavad veel pühapäevani esitada end aasta kooli konkursile. Osalemiseks tuleb kooliperel saata videoklipp, kaaskiri ja fotogalerii.

Haridus- ja noorteamet koos haridus- ja teadusministeeriumiga soovib konkursiga esile tõsta neid koole, kus keerulisele ajale vaatamata on suudetud tagada kvaliteetne õpe ja leitud viise koolipere ühtsustunde säilitamiseks. „Tänavu valitakse aasta kooli juba neljandat korda. Eestis on mitmeid võimalusi üksikisikute tunnustamiseks. Aasta kooli konkurss on võimalus väärtustada aga kooli tervikuna. Koolid saavad osaledes näidata oma kooli positiivset õpi- ja suhtluskeskkonda, häid õpetajaid, tublisid õpilasi ja vahvaid ettevõtmisi, mis sünnivad kogu koolipere ühisest pingutusest ja koostööst,“ rääkis haridus- ja noorteameti projektijuht Kadri Ratas.

Aasta kooli tiitlile kandideerimiseks tuleb koolidel saata 26. septembriks aadressil aastakool@harno.ee lühivideo, pildigalerii ja kaaskiri. Täpsed konkursi tingimused leiab www.harno.ee/aastakool.

Konkursi žürii valib kõikide osalejate seast välja 10 finalisti. Žüriisse kuuluvad Anette Viin Eesti õpilasesinduste liidust, Annike Soodla haridus- ja Teadusministeeriumist, Triin Saar haridus- ja noorteametist, Laura Kõrvits ERR noorte saatest „Nova”  ning laulja ja muusikapedagoog Hanna-Liina Võsa. Konkursi võitja selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Aasta kool 2021 avalikustatakse 5. novembril ETV otsesaates „Terevisioon“.

2020. aastal pälvis aasta kooli tiitli Võru Gümnaasium, aasta varem Viljandi Gümnaasium ning esimese aasta kooli tiitli sai Tallinna 32. keskkool.

Aasta kool on osa haridus- ja teadusministeeriumi korraldatava aasta õpetaja konkursist, mille eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Konkursi läbiviimist toetab Euroopa sotsiaalfond.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Aasta kool 2021 tiitlile saab kandideerida nädala lõpuni”

  1. Peep Leppik ütleb:

    Austatud haridusinimesed!

    Kuhu me oleme nüüd selle kommertsmaailma jäljendamisega jõudnud? – esitame ilupilte ja -videosid oma kooli upitamiseks … Aasta kooli kandidaate peaksid esitama ikka ASJATUNDLIKUD välis- ja sisehindajad, naabrid ning õpetajate ühendused. Aga ISE – see on suurusehullustuse tipp! Ja siin on ka JUURED meie emotsionaalsel enesekiitusel…

    Üle 30 aasta tagasi töötasin koolis, mida hinnati õppe-kasvatustöö poolest Eesti paremate hulka, kuid seda tegid TEISED, meie ülesanne oli TÖÖ ISE. Ilmselt pole meil enam ka asjatundlikke HINDAJAID (vt Harno juhend-statuut) …

    Olles elu jooksul esitanud mõned tööd kasvatusteaduslike tööde konkursile, märkasin, et kunagi oli hindajate hulgas professionaale, viimasel ajal ei saada ilmselt praktilise ÕPETAJATÖÖ teaduslikest alustest isegi enam aru … Seepärast – korraldagem hoopis erinevate koolide ILUPILTIDE võistluse 2021!

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!