Ajarännak ja infopäev Tallinna Linnamuuseumis

17. sept. 2021 Tallinna Linnamuuseum - Kommenteeri artiklit
Muuseumitund näitusel „Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos“ Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis. Fotod: Meeli Küttim

Tallinna Linnamuuseumi harivatest programmidest räägib õppedisainer-kuraator Tuuli Silber.

Mida põnevat Tallinna Linnamuuseumis õpetajatele ja õpilastele lähiajal toimub?

Näiteks ootame 16. septembril kella 14–16.30 kõiki huvilisi osalema ajarännakul, mille käigus on võimalik 1991. aasta augustisündmusi meenutada või ise kogeda. Oktoobris saavad valmis ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse ainekavadega haakuvad lühikesed õppevideod, kus meie ajaloolased tutvustavad muuseumikogudes leiduvaid haruldasi museaale, avades nende kaudu ajalooteemasid laiemalt. Videod on varustatud subtiitritega, mis võimaldab neid kasutada keeleõppetundides.

Sügisvaheajal kutsume õpetajaid traditsioonilisele infopäevale. Ootame õpetajaid külla kolme muuseumi: just uue nime saanud Tallinna linnaelumuuseumi (Vene 17), Kiek in de  Köki kindlustustemuuseumi ja lastemuuseumi Miiamilla. Päev on üles ehitatud nii, et õpetajad saavad jooksvalt osaleda kolmes muuseumis kõigi filiaalide praktilistes töötubades. Lisaks antakse ülevaade pakutavatest muuseumitundidest.

Samal ajal on avatud mitu põnevat uut näitust: „SoomEST vabaduse viise otsimas 1960–1991“ ja „Kõlvatu Tallinn“ (linnaelumuuseumis), „Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos“ (Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis) ning „Neitsitorn kui kunstitempel“ (Neitsitornis). Lastemuuseumi Miiamilla miniaia välinäitus „Roheliste näppudega lapsed“ võimaldab tegutsedes aiatarkusi ammutada ja rohelist mõtteviisi juurutada.

Miks õpetajad infopäevale peaksid tulema, tegemist on ju koolivaheajaga? Keda täpsemalt üritusele ootate?

Pakume 25. oktoobril toimuval infopäeval õpetajatele tasuta mitmekesist programmi. Lisaks saavad osalejad kingituse – haridusmärkmiku, millest leiab peale haridusinfo viidete ja faktidega täiendatud ajaloolisi linnavaateid. Kokku moodustavad need retkeraja, mille õpetaja saab endale sobival ajal koos õpilastega läbida.

Infopäeval osalejad saavad kogu koolivaheaja jooksul Tallinna Linnamuuseumi kõiki filiaale külastada tasuta ja mõlgutada mõtteid, kuidas meie pakutut oma tundide rikastamiseks kasutada. Esmakordselt pakume aktiivset tegevust Tallinna Linnamuuseumi kolmes filiaalis korraga. Ootame mitte ainult ajaloo- ja loodusainete õpetajaid, klassiõpetajaid, vaid ka huvijuhte, lasteaiaõpetajaid, miks mitte treenereid, keeleõpetajaid ning igas vanuses laste ja noortega tegelevaid inimesi. Nälga me külastajaid ei jäta – kingituseks saab sooduskupongi, mida minipannkooke pakkuva Kookeri vanalinna või Miiamilla kohvikus kasutada. Üritusel osalevad ka väärikad külalisesinejad.

Kuidas osalemiseks valmistuda?

Palume huvilistel registreeruda meie kodulehel. Oleme liitunud algatusega „Siin on turvaline“. Seetõttu on vaja kaasa võtta vaktsineerimist või läbipõdemist kinnitav tõend või meditsiiniliselt tõendatud negatiivne test.

Täpsem info meie kodulehel www.linnamuuseum.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!