Eesti Loodusmuuseumi iga-aastane seenenäitus avatakse 11. septembril

6. sept. 2021 Eesti Loodusmuuseum - Kommenteeri artiklit

Seenenäitus tuleb taas! Tänavu saab söödavate ja mittesöödavate, tinglikult söödavate ja suisa mürgiste seentega tutvuda 11.–26. septembrini. Sel aastal pööratakse kõrgendatud tähelepanu nendele seentele, millel on ka teine praktiline otstarve lisaks söögiseen olemisele. Nii saavad tuttavaks pässik, tuletael, teeseen, värviseened ja paljud muud põnevad isendid.

Seenesügis on käes. Mõtted kipuvad liikuma seenesoustile ja -salatile või mõnele teisele ahvatlevale kõhutäiele. Silme ees terendavad purgid seenehoidistega. Ometi on rikkalikul, mitmeid kasutusvõimalusi pakkuval seeneriigil varuks palju enamat kui vaid kulinaarsed naudingud. Sealjuures leidub seeni, mille väljanägemine on kaugel tuttavlikust kübara ja jalaga tegelasest ning mis pakuvad ootamatut rakendust väga erinevates valdkondades. Tänavuse näituse fookuses ongi just need seened, millel on mõni eriline ja põnev praktiline kasutusvõimalus.

Platsis on aga ka traditsiooniline seenetarkust jagav väljapanek. Näitust külastades saab õppida nii seente korjamise, määramise kui kasutamise kohta. Kes aga enda määramisoskust ka pärast näituse külastamist täielikult ei usalda, on oodatud kahtlase seenega pöörduma näitusel viibiva konsultandi poole. Määramiseks peab kaasa toodud seen olema värske ja terve ‒ kübarast jala aluseni! Levinumad „veaohtlikud“ liigid määratakse hoo pealt, keerulisemate puhul tuleb vastuse otsimiseks süveneda arvukatesse raamatutesse loodusmuuseumi riiulitel.

Seenenäitus on avatud 11.–26. septembrini iga päev kella 11–19 Tallinna vanalinnas Eesti Loodusmuuseumi hoovis aadressil Lai 29a. Näitusele pääseb muuseumipiletiga. Need, kes soovivad ise muuseumihoovi välja pandud seenemaailma rikastada, võivad tuua oma seeneleiud kaasa. Esinduslikumad kübarakandjad pannakse näituselaudadele kõigile uudistamiseks välja.

Seenenäituse ametlik meediapartner on Maaleht.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!