EMTA-s alustab uus kooliõpilastele suunatud kontserdisari

24. sept. 2021 EMTA - Kommenteeri artiklit
EMTA suur saal paistab silma maailmatasemel akustika poolest. Foto: Reti Kokk

Eesti ainsa muusika- ja teatriülikooli kontserdihooaega toovad sügistuuled mitmeid uuendusi, millest üks olulisemaid on alustamine kooliõpilastele suunatud kontserdisarjaga.

Kord kuus toovad akadeemia koolikontserdid Eesti kõige uuemale kontserdilavale oma ala silmapaistvad noored muusikud. Iga kontserdi kava on eriilmeline. Kuulda saab mitmesuguseid instrumente, ansambleid, orkestrit ja koori. Muusikapalade vahele räägib EMTA doktorant ja pianist Johan Randvere põnevaid lugusid muusikaajaloost ja muusikast üldisemalt.

Muusika- ja teatriakadeemia koolikontserdid teeb eriliseks see, et lapsed, noored ja õpetajad on oodatud välja tulema oma harjumuspärasest keskkonnast ning külastama EMTA suurt saali, et näha ja kogeda kontserdilkäigu ilu ning erakordsust. Alles kolmandat hooaega kasutuses olev akadeemia esindussaal paistab silma oma maailmatasemel akustika, erilise sisearhitektuuri ning kaasaegsete tehniliste lahenduste poolest.

Kuna otsene kontakt muusika ja muusikuga on eriline ning pakub suuremat elamust, kui lugeda midagi muusika kohta raamatust, on EMTA koolikontserdid suurepärane võimalus rikastada kooliõpilaste haridusteed.

Sarja esimene kontsert toimub kolmapäeval, 6. oktoobril algusega kell 12 ning kestab 45 minutit kuni üks tund. Sissepääs kontsertidele on tasuta, kuid vaja on registreerida end eelnevalt meili teel aadressil kontsert@eamt.ee,
märkides ära osalejate arvu, kooli ja klassi. Lisainfo kontsertide kohta emtasaalid.ee.

Tule koolist kontserdile!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!