ERM-i muinasjutunäitus lõpeb muinasjutuseminari ja kuraatorituuriga

27. sept. 2021 Eesti Rahva Muuseum - Kommenteeri artiklit
Mihhail Mihhalõtš magab. Teose autor on Maria Tregubova ning ERM-i tuli see hiigelsuur karu Moskva uuest Tretjakovi galeriist. Foto: Claudio Parada Nunes

Poolteist aastat külalisi võõrustanud menukas muinasjutunäitus „Elas kord …“ sulgeb ERM-is uksed 30. septembril. Veel kahel päeval saab seigelda muinasjutumetsas, võidelda lohega ja kohtuda rääkivate lindude-loomadega. Eelmisel aastal konkursil Tartu aasta tegu finalistide ning muuseumiroti nominentide hulka jõudnud näitus läheb pärast ERM-i aega maailma rändama.

Muinasjutunäituse õnnelikku lõppu tähistavad Eesti Rahva Muuseum ja Eesti Kirjandusmuuseum koos, korraldades 29. septembril kl 14 ERM-is muinasjututeemalise seminari.

Seminari peakorraldaja, Eesti Rahvaluule Arhiivi juhataja Risto Järve sõnul saab nüüd teoks algselt 2020. aastaks plaanitud üritus. „Möödunud aasta oli Eestis muinasjuttude seisukohalt mitmekordselt märgiline: jutuvestja Piret Pääri eestvõtmisel tähistati võimsalt Eesti rahvajutu aastat, avati Eesti Rahva Muuseumi suur muinasjutunäitus „Elas kord“ ning kättesaadavaks sai hulk muinasjututekste nii paberil kui veebiruumis,“ lisas Järv.

Seminari ettekanded keskenduvad muinasjuttudele eri aspektidest, mitmed ettekanded käsitlevad loomade ja inimeste suhteid muinasjuttudes.

Seminari lõpus esitletakse Piret Pääri koostatud ning Katrin Ehrlichi kujundatud rahvajuturaamatut „Õnneliku inimese särk“ ning kirjandusmuuseumi infosüsteemi KiViKe kogukonnaportaalis avaldatud kaheksat temaatilist muinasjutukogumit, mis hõlmab tekste Eestimaa eri paigust Hiiumaast Setumaani. Väljaanded on ette valmistanud Inge Annom, Risto Järv, Mairi Kaasik ja Kärri Toomeos-Orglaan.

Seminari kava on leitav siin.

Seminaril osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 28. septembriks e-aadressil era@folklore.ee.

Loetud tunnid enne muinasjutunäituse sulgumist viib 30. septembril kl 16 Katrin Sipelgas läbi kuraatorituuri näitusel „Elas kord …“ ERMi vahetuvate näituste saalis.
Tuuril osalemine näitusepiletiga. Kogunemine A-infoleti juures.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!