Harku vallas avati 15 miljonit eurot maksma läinud hariduslinnak

1. sept. 2021 Harku vallavalitsus - Kommenteeri artiklit
Foto: Arno Mikkor

Tarkusepäeval avas Harku vallas vastvalminud Tabasalu hariduslinnakus uksed kaks kooli: Tabasalu Kool ja Tabasalu Gümnaasium. Mõlemas koolis kokku on õppimisruumi enam kui 900 õpilasele.

Hariduslinnaku avasid piduliku lindilõikamisega haridus- ja teadusminister Liina Kersna, Harku vallavolikogu esimees Vytautas Martinonis, Harku vallavanem Erik Sandla, Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) juhatuse esimees Kati Kusmin, OÜ Astlanda Ehituse projektijuht Tõnu Madissoon, Tabasalu Kooli direktor Martin Öövel ja Tabasalu Gümnaasiumi koolijuht Grete-Stina Haaristo.

Hariduskompleksi ehitustööd läksid maksma koos käibemaksuga ligi 15,2 miljonit eurot, millest Tabasalu Kooli ja spordihoone maksumus moodustab ligi 8,8 miljonit eurot ning Tabasalu Gümnaasiumi õppehoone ligi 6,4 miljonit eurot. Põhikooli ja spordihoone ehitamist rahastati Harku valla eelarvest ning gümnaasiumihoone rajamist riigieelarvelistest kui ka Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna sõnul loob põhikooli, riigigümnaasiumi ja spordikeskuse ühes linnakus paiknemine mitmekülgsemad õppimisvõimalused. „Nüüdisaegsel arengukeskkonnal on noorte õpimotivatsiooni ja koolirõõmu kujunemisel tähtis roll. Uues õppekeskkonnas on lastel ja noortel võimalik oma andeid parimal viisil arendada,“ sõnas minister.

„Täna avatud Tabasalu hariduslinnaku puhul on tegu Harku valla ajaloo suurima haridusinvesteeringuga, millega loodi meie lastele ja õpetajatele väga head tingimused nii õppimiseks kui ka õpetamiseks,“ ütles Harku vallavanem Erik Sandla.

Riigi Kinnisvara juhatuse esimehe Kati Kusmini sõnul on mitmed riigigümnaasiumide rajamise alguses läbi mõeldud nutikad ja toimivad lahendused nüüdseks juba standardiks muutunud: „Tabasalu hariduslinnak on näide kaasaegsetest ja innovatiivsetest koolihoonetest, mis on energiatõhusad, avatud ja ühiskasutust toetava ruumilahendusega, luues nõnda kaasaegse ja mõnusa õpikeskkonna,“ ütles Kati Kusmin. „Vald oli hoone loomisel aktiivseks ja kaasamõtlevaks koostööpartneriks, et leida parimad lahendused laste ruumikasutuseks, õppetöö ja sportimisvõimaluste toetamiseks.”

Valminud haridushoonetes on ruumi kokku enam kui 10 000 ruutmeetrit. Põhikooli ja spordihoone on ehitatud kuni 550 õpilasele ning Riigi Kinnisvara AS-i poolt haridus- ja teadusministeeriumi tellimusel rajatatud gümnaasiumihoone kuni 360 õpilasele.

Riigigümnaasiumi hoone ehitusleping sõlmiti Riigi Kinnisvara ja Astlanda Ehituse vahel, põhikooli ning spordihoone ehitusleping Harku vallavalitsuse ja Astlanda Ehituse vahel.

Hoonekompleksi arhitektid on arhitektuurivõistluse võitjad Andro Mänd (HOOV AB OÜ) ja Pelle-Sten Viiburg (Doomino Arhitektid OÜ). Põhikooli sisearhitektuurse lahenduse on teinud Raul Tiitus ja Tarmo Piirmets (PINK OÜ), riigigümnaasiumi sisearhitektuuri Helen Oja ja Raul Kalvo (HO Studio OÜ), maastikuarhitektuurne lahendus Kaie Kuldkepp (Nüüd Arhitektid OÜ).


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!