Katseta! Õpi! Imesta! Koos PROTO-ga!

10. sept. 2021 PROTO Avastustehas - Kommenteeri artiklit

Tervitame kõiki õpetajaid ja õpilasi, kes alustavad uut õppeaastat. Seda teeb ka PROTO avastustehas.

Mis on Proto avastustehas?

Nagu ka sõna „avastustehas“ ütleb, on PROTO vägevate ideede ja leiutiste maailm, mille avastamist toetab mitmel tasandil külastuskogemus, mida saab kogeda virtuaalreaalsuse abil ning mille kohta saab õppida õppeprogrammides või üritustel osaledes.

PROTO on justkui ajamasin, millega saame rännata leiutiste maailmas – kuulda lugusid leiutajatest, unistajatest ja katsetajatest, kel oli julgust viia oma ideed ellu.

Me ei jää aga kinni möödunusse. Teeme koostööd tänapäeva leiutajatega, andes kasvõi suvelaagris osalejatele võimaluse piiluda Tuule tõukerataste tehasesse ja saada teada, kuidas ja kes masinat ehitavad.

Õppeprogrammides keskendume STEAM-ainetele, lõimides neid omavahel ning asetades rõhu ISE õppimisele, loovusele, katsetamisele. Proovime luua üha enam võimalusi, et kasutada õpitud teadmisi ja oskusi reaalses olukorras. Selleks küpseb mitu põnevat koostööprojekti, millel tasub silm peal hoida. Programmid tuginevad aktiivõppele – õpilane õpib ise uurides, katsetades, ebaõnnestudes, oma tegevust analüüsides ja uuesti proovides.

Koostöös ägedate noorte teaduse populariseerijatega Kolmest Põrsakesest oleme rikastamas õpihuvilaagrite korraldajate laagripäevi. Laagripäev PROTO-s on täidetud kolme õppeprogrammiga, hea toidu ja mänguga. Sotsiaalseid oskusi toetav töötuba annab võimaluse toimida grupis ning teha end mõistetavaks ka siis, kui miski ei toimi. Õpilünkade lahendamiseks saab õpetaja valida ise, millised töötoad ja õppeprogrammid just nende vajadustele vastavad. Päev PROTO-s on saanud ridamisi head tagasisidet ning kindlasti tasub selle peale mõelda, kui olete õpihuvilaagrit korraldamas.

Kui nüüd tekkis soov teema kohta rohkem teada, siis kirjutage ja tulge meile külla. Õpihuvilaagriga saab tutvuda meie kodulehel prototehas.ee.

NOVEMBRIKUUS ÄRA MAGA MAHA SUURT LEIUTAJATE KUUD!

Kohtumiseni PROTO-s!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!