Kellerteatrisse on oodatud nii põngerjad kui ka mürsikud

24. sept. 2021 Kellerteater - Kommenteeri artiklit
Sandra Lange lavastuses „Canterville’i kummitus“. Foto: Siim Vahur

Kellerteater on Eesti esimene eksklusiivselt põnevikele, müsteeriumidele ja krimilugudele pühendunud teater, mis asub Tallinna vanalinna serval, Paksu Margareta naabruses, salapärase õhustikuga püssirohuaida hoones.

Siia teatrisse on oodatud pea igas vanuses põnevushuvilised, lisaks täiskasvanutele pakutakse positiivset närvikõdi ka põngerjatele ja mürsikutele.

Kõige esimene lastelavastus, mis Kellerteatris esietendus ning laste ja õpetajate seas kohe populaarsust kogus, on Georgi Osteri „Õuduste kool“. Selle on lavastanud Virko Annus ja laval on näitleja Tarmo Männard. Lavastus on pigem õudusfilmi klišeesid sisaldav paroodia kui tõsimeelne õudukas, et tänapäeva noor vaataja mõistaks – ka meid ümbritsevat muutuvat ja ebakindlat maailma on tervislik aeg-ajalt vaadelda läbi huumori-, absurdi- ja irooniaprisma.

Lavastus sobib vaatamiseks põhikooli vanemale vanuseastmele alates 4. klassist.

Algklassidele pakume vaadata Oscar Wilde’i maailmakuulsa teose ainetel sündinud lavastust „Canterville’i kummitus“. Lavastajateks Sandra Lange ja Teele Uustani ning laval Sandra Lange. Lavastuses seisab lord Canterville’i vaim silmitsi tänapäeva perekonnaga, kes teda oma nutiseadmete tagant eriti ei märka. Kui see lõpuks juhtub, ei avalda nähtu neile oodatud mõju. Pigem juhtub vastupidine: hoopis vaimu hakatakse kiusama …

Selle hooaja alguses esietendub teatris Põhjala põnevik „Karukskäijad“, mis sobib vaatamiseks alates 4. klassist. Lavastaja on Virko Annus ning laval Tarmo Männard ja muusik Leanne Barbo. Koos toovad nad noore vaataja ette iidse Põhjala kummalised lood vaprusest, hoolimisest ja karunaha saladusest. Neis peituv salapärane maailm on meie ümber ka praegu, kuigi me seda kohe ei märka.

Eesti rahvajuttudel põhinev sooloetendus „Pikk tige vanaeit“ on loodud lastele alates 4. klassist, kes enam hea meelega muinasjutte ei loe, aga on valmis kohtuma küsimustega noortest ja vanadest, elust ja surmast, sõprusest ning vihkamisest. Juttude valik on uudne ja üllatav nagu ka esitus ja helikeel. Selle põneva lavastuse tõi Kellerteatrisse loominguline ühendus Oma Lava. Lavastaja Jaanika Juhanson, laval Liia Kanemägi.

Piletid ja info kellerteater.ee, myyk@kellerteater.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!