Kesk-Eesti on suurepärane sihtkoht lõimitud õppereisiks

17. sept. 2021 Järvamaa Arenduskeskus - Kommenteeri artiklit

Ainetundide raames muuseumi külastamine on teretulnud vaheldus nii õpetajale kui õppijale. Järvamaale on lihtne tulla ja siinsetes muuseumides koolitarkust ilmestavaid kogemusi koguda – nii aitavad Eesti Piimandusmuuseumi maitsvad töötoad mõista keemilisi reaktsioone, soode ja rabade keskel asuv A. H. Tammsaare muuseum Vargamäel toob noortele lähemale rahvakirjaniku tegelaste mõttemaailma ning Järva-Jaani muuseumide keskus jagab elutähtsaid teadmisi tuleohutusest ja aitab omandada matkatarkusi.

Haaravate lugude ja füüsilise tegevuse kaudu muutub ajalugu elavaks ning lapsed saavad muuseumist hea emotsiooni, mis muudab nad avatuks uutele teadmistele.

Tänu eriilmeliste muuseumide rohkusele on Kesk-Eesti suurepärane lõimitud õppereisi sihtkoht. Leidlikul õpetajal on siin võimalus loovalt läheneda ja oma õpilasi tavalisest erinevas keskkonnas inspireerida. Eesti Ringhäälingumuuseumis saab meediaõpetuse kõrval läheneda kirjandusele kuuldemängu tegemise kaudu, Eesti Jalgrattamuuseum on suurepärane paik nii tehnika- kui ajalooteadmiste omandamiseks ning Eesti Piimandusmuuseumisse sobivad võrdselt hästi kodundus- ja kunstitunnid.

Õppida peab olema tore, ka muuseumis. Ajakeskus Wittenstein võimaldab vaheldusrikast õpikogemust humoorikal moel. Koos kilplaste teemapargiga pakutakse algklassidele ühispaketti „Laste mängud läbi ajastute“, ajamasinal sõitu läbi Paide vallitorni kaheksa korruse varieeritakse igale vanuserühmale sobivas formaadis – näiteks programm „Elamuslik koolipäev läbi Eestimaa ajaloo“ põhi- ja keskkoolile viib õpilased ajarännakule esivanemate koolitundidesse. Jõuluajal sõidutab ajakeskuse ajamasin õpilasi eri ajastute jõulupidudele. Wittensteini tegevusmuuseumis saavad õpilased osaleda põnevates meistrite töötubades. Käru muuseum pakub koolidele programmi „Pere eile ja täna“, sealjuures saavad lapsed eri ajastute kärusid ja mänguasju oma käega katsuda ning kostüüme selga proovida.

Järvamaa muuseumid on paindlikud koostööpartnerid ka piirangute tingimustes. Nii saab Järva-Jaani muuseumide keskuses ja A. H. Tammsaare muuseumis Vargamäel korraldada mitmesugust tegevust muuseumi avaral õuealal, kilplaste teemapargis toimub suur osa programmist vabas õhus, Ajakeskus Wittenstein pakub interaktiivset orienteerumis- ja nuputamismängu Paide vanalinnas ning Eesti Piimandusmuuseum on valmis oma töötoa soovi korral kooli või lasteaeda kohale tooma.

Muuseumitunde Järvamaal saab sujuvalt siduda ekskursioonidega loomaparkidesse ja taludesse ning igal aastaajal on tore ja õpetlik liikuda matkaradadel. Saadaval on hulk valmispakette, samas saab iga õpetaja endale ise meelepärase sisuga õppereisi kokku panna. Olete teretulnud huvipakkuva muuseumiga otse ühendust võtma. Kogu info Kesk-Eesti võimalustest leiate visitjarva.ee/klassiga-kesk-eestisse/.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!