Kohtumiseni Vene Teatris!

24. sept. 2021 Vene Teater - Kommenteeri artiklit
Stseen lavastusest „Naisevõtt“. Foto: Jelena Vilt

Vene Teatri mängukavas on terve hulk vene kirjanike tuntud teoste põhjal loodud lavastusi, mis sobivad vaatamiseks vanemate klasside õpilastele.

Meister ja Margarita“ (M. Bulgakov)

15.10, 16.10, 22.10, 06.11, 11.11, 10.12, 19.12

Vene kirjanduse üks loetumaid ja salapärasemaid teoseid – Mihhail Bulgakovi romaan „Meister ja Margarita“ – Vene Teatri laval! Tuntud romaani toob lavale Sergei Feodotov. Müstilised, seletamatu ja nõidusliku energeetikaga täidetud lavastused on kujunenud Sergei Fedotovi visiitkaardiks. Ta läheneb autori tekstile tähelepanelikult ja ettevaatlikult, hoidudes klassikateoste nüüdisajastamisest.

Mängurid“ (N. Gogol)

25.11

Lugu mängu ilust, seiklushimust ja müstikast.

Vaatajate lemmik – „Mängurid“ Nikolai Gogoli näidendi põhjal – jõuab publiku ette viimast korda.

„Naisevõtt“ (N. Gogol)

07.10, 03.12

„Naisevõttu“ lavastatakse tihti puhtkoomilises võtmes, naerdes välja nii Agafja Tihhonovnat, kes paneb kokku ühe peigmehe huuled teise ninaga, veidrikest peigmehi endid, käbedat Kotškarjovi, kes iga hinna eest üritab Podkoljossinile naist võtta, ja ka Podkoljossinit ennast, kes viimasel hetkel oma pulmast jalga laseb …

Igor Lõssov aga otsustas heita pilgu naeru ja karikatuuri sirmi taha, näha kõigile halastamatult väljanäitusele pandud naist, kes nii kirglikult tahab mehele, et on valmis kleepuma peaaegu igaühe külge. Tal on ju isegi kleit valmis, et iga hetk tanu alla tormata.

„Tarkpea“ (A. Ostrovski)

24.09, 02.10, 17.10, 07.11, 20.11, 12.12, 28.12

Noor sümpaatne avantürist Jegor Glumov otsustab iga hinna eest edu saavutada ja võidelda endale välja kõrge positsiooni ühiskonnas. Kasutades kõikvõimalikke vahendeid ja manipulatsioone, liigub ta eesmärgi suunas, kirjutades oma päevikusse üles ausad mõtted ja arutlused, kuid ühel hetkel väljub olukord siiski kontrolli alt …

Piletite hinnad  on 7, 11, 14 ja 18 eurot. Gruppidele on soodustused. Pileteid Vene Teatri etendustele on võimalik osta teatri kassast, Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktidest ja internetist (piletilevi.ee, piletimaailm.com).

Info ja piletite tellimine 611 4962, kassa@veneteater.ee, Vabaduse väljak 5.

NB! Kõikidel Vene Teatri etendustel on sünkroontõlge eesti keelde.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!