Läänemaal silmaring avardub

17. sept. 2021 Karin Mägi SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid muuseumipedagoog - Kommenteeri artiklit

Kartulilaste tervitus. Detsembris tähistatakse Iloni Imedemaal jõule koos Iloni joonistatud kartulilastega. Foto: Laura Eichhorst

Haapsalu ja Läänemaa muuseume on kokku viis. Neis oleme raudtee- ja sideajaloo hoidjad ning vahendajad, tutvustame illustraator Ilon Wiklandi loomingut, jagame teadmisi kunstnikust ja ühiskonnategelasest Ants Laikmaast, pakume imelist võimalust uurida linnuses keskaja eluolu ning räägime Haapsalu kui kuurortlinna tähendusest vanas raekojas. Et muuseumid on erinevad, annab see külastajale mitmekülgse võimaluse silmaringi avardada ja luua isiklik tähendus kogetuga.

Raudtee- ja sidemuuseumis tutvustame õpilastele ainulaadset Haapsalu jaamahoonet ja uurime lähemalt, millise aparaadiga sai vanasti traati tõmmata. Huvi korral küsi rohkem infot aadressil raudtee@salm.ee.

Iloni Imedemaal räägime lugu maailmakuulsast kunstnikust Ilon Wiklandist, tema lapsepõlvest Eestis ja kunstnikuteest Rootsis. Detsembris tähistame jõule koos Iloni joonistatud kartulilastega. Rohkem infot imedemaa@salm.ee.

Ants Laikmaa majamuuseumis analüüsime ühiskonnategelase ja kunstniku panust Eesti kultuuriloos. Muuseumitunnis arutleme kunsti vaatamise üle ning käe saab valgeks kriitpastellidega maalides. Tunni broneerimiseks kirjuta karin.magi@salm.ee.

Haapsalu linnuses on tänapäeva nõuetele vastav keskaegset eluolu tutvustav ekspositsioon. Muuseumitunnis on võimalik meelde tuletada keskaja kohta õpitut ja avastada uut. Lisainfo ja broneerimine linnus@salm.ee.

Haapsalu raekoja näitused keskenduvad 19.–20. sajandi vahetuse linnaelule ja muuseumitunnis leiame puutepunkte tänapäevaga. Raekoja uus näitus keskendub endisele Haapsalu linnapeale dr Hans Alverile. Küsimused ja tunni tellimine aadressil karin.magi@salm.ee.

Lisaks näitustega seotud muuseumitundidele pakume Iloni Imedemaal 19. oktoobril ja 15. novembril kadripäeva kombestiku ja toitudega seotud koolitusi täiskasvanutele.

Muuseumitunnid on seotud õppekavaga ja annavad õpetajatele rohkelt võimalusi muuseumikülastust oma ainega lõimida. Muuseumis õppimine pakub hea võimaluse siduda autentses keskkonnas päris esemete vahendusel teadmisi elamustega ja avardada silmaringi. Kutsume teid ammutama uusi kogemusi Haapsalu ja Läänemaa muuseumides.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!