Loodus lummab igal sügisel

27. sept. 2021 Helis Hani ja Merilin Bereznjov „Loodus lummab“ korraldajad - Kommenteeri artiklit

21. septembril toimus kümnendat korda Tartu linna 2. klassi õpilastele suunatud looduse tundmise võistlus „Loodus lummab“.

Ka sel korral toimus ainult veebivoor, millest võtsid osa neljaliikmelised võistkonnad neljateistkümnest Tartu linna koolist.

Veebivoorus olevate ülesannete lahendamisel tuli kasuks lai silmaring ning loodusteadmised.

Võistkonnad pidid kirjelduse või pildi järgi ära arvama õige puu-, taime- ja linnuliigi; teadma, missugused puud jäävad talvel roheliseks ehk on igihaljad; arutlema selle üle, miks on lindude suled pakasega kohevil ja mida ei tee karu enne taliuinakule jäämist; mille poolest erinevad üksteisest puud ja põõsad; oskama eristada juurvilju köögiviljadest ning otsustama, kas väide taimede kohta on tõene või mitte.  

Suurt põnevust pakkus seente anagrammülesanne, kus võistkonnad pidid välja selgitama, missugused seeneliigid on sõnadesse ära peidetud, ja teadma, missugused neist on söödavad. Võistlus oli äärmiselt põnev ja tasavägine.

Sel aastal saavutasid kolm kooli sama punktisumma ehk esikoht läks jagamisele Raatuse kooli, TäheTERA ja Descartesi kooli vahel.

Väga tublid olid kõik võistlusel osalenud õpilased! Tänu- ja kiidusõnad õpilasi juhendanud õpetajatele.

Suur tänu asutustele, kes toetasid võistlust „Loodus lummab“ auhindadega! Nendeks olid Tartu linnavalitsuse haridusosakond, Aura keskus, Tartu infokeskus, Ahhaa teaduskeskus, kirjastus Koolibri, Vapramäe-Vellavere-Vitipalu sihtasutus ning Eduring Koolitused.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!