Musta Kasti kaheksas teatrisügis

24. sept. 2021 Mus Kast - Kommenteeri artiklit

Sel sügisel on Musta Kasti mängukavas kaheksa lavastust, mille hulgast leiab nii sisukat meelelahutust kui tõsisemat mõtlemisainet mitmele vanuserühmale, lasteaiast täiskasvanuteni.

Alates viiendast eluaastast soovitame Salme Reegi preemiale nomineeritud mängulist perelavastust „Ernesto küülikud“. Piret Raua jutustusel põhinev seikluslik ja keskkonnatundlik teos võlub kirju tegelaste galeriiga, mis rõõmustab lasteaia- ja algkooliõpilasi ning nende igas vanuses saatjaid. „Ernesto küülikud“ etendub sügisel Tartus.

Põhikoolile pakub Must Kast kaht lavastust. Õpilaste loovtööde põhjal loodud koolikiusust kõnelev noortelavastus, oma seitsmendat hooaega alustav „Jõud“ etendub Tartus ja Paides. Venekeelne monolavastus, ühe tavalise noormehe narkomaaniks kujunemist lahkav „5 grammi“ peatub Narvas, Jõhvis, Tallinnas ja Tartus.

Keskkoolile ja täiskasvanutele kõnekas võiks olla kõik muu Musta Kasti kavas. Must huumor, musikaalsus ja elurõõm on märksõnad, mis sobivad Birgit Landbergi kõigi kolme repertuaaris oleva lavastuse kohta. „Pidu katku ajal“ kõneleb pandeemiaaegsest ühiskonnast, „Peks mõisatallis“ eestlaseks olemisest ning „Evolutsiooni revolutsioon“ kuvandiühiskonnast ning läbipõlemisest. Kõiki kolme lavastust saab sügisel näha nii Tartus kui Tallinnas, kusjuures „Peo katku ajal“ täiesti viimased lisaetendused toimuvad juba septembri lõpus.

Maret Tamme „Memm“ on teistlaadi tunnetusega lavastus, poeetiline uurimus, mis lahkab mälu ja vanavanematega seotud teemasid. „Memm“ jõuab sel hooajal nii Tartus kui Tallinnas lavale vaid oktoobrikuus. Paide Teatri ja Peeter Volkonskiga koostöös valminud „Carmen“ annab uue sära ühele muusikateatri tuntuimale teosele, põimides etendusse kabareenumbreid ja tsirkusetrikke. „Carmenit“ mängime sügisel Paides, Rakveres, Pärnus, Viljandis ja Tallinnas. Detsembri alguses saab lavaküpseks ka Kaija M Kalveti uuslavastus soome näitekirjaniku Elli Salo teksti põhjal – „Alina“.

Kõikidele etendustele (v.a „Ernesto küülikud“ ja „Carmen“) järgnevad vestlusringid koos jutujuhi ja trupiga, nagu on Musta Kasti traditsioon varsti juba kaheksa aastat.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!